MŚ w Londynie: KAPITALNY BIEG POLSKIEJ SZAFETY! MAMY BRĄZOWY MEDAL!

13 sie 2017, 22:18

Sztafeta 4 x 400 metrów kobiet w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty zdobyły brązowy medal mistrzostw świat w Londynie. To ósmy medal dla reprezentacji Polski w tej imprezie.

Po wyścigach eliminacyjnych w naszej ekipie doszło do dwóch zmian. Zamiast Patrycji Wyciszkiewicz i Martyny Dąbrowskiej pobiegły Aleksandra Gaworska i Justyna Święty. Od samego początku Polki biegły w czołówce. Dzięki znakomitej postawie swoich koleżanek biegnąca jako ostatnia Justyna Święty rozpoczęła swoją zmianę na trzeciej pozycji. Pomimo ataków ze strony reprezentantek Nigerii i Francji nasz zawodniczka zdołała obronić medalową pozycję i ostatecznie finiszowała z czasem 3:25.41.

Bezkonkurencyjne okazały się Amerykanki, które prowadziły od samego początku. Ostatecznie zwyciężyły z najlepszym wynikiem w tym rok na listach światowych – 3:19.02. Natomiast srebrny krążek wywalczyły reprezentantki Wielkiej Brytanii.