MŚ w Londynie: Linkiewicz w półfinale! Baumgart i Dobek odpadają z rywalizacji

7 sie 2017, 22:16

Półfinałowe sprinterskie potyczki polskich zawodników niestety bez sensacji. Z rywalizacji odpadli Patryk Dobek (400 metrów przez płotki) oraz Iga Baumgart (400 metrów). Do półfinału awansowała za to Joanna Linkiewicz, która uzyskała 19. rezultat eliminacji biegu na 400 metrów przez płotki.

Na pierwszy ogień poszła dzisiaj Joanna Linkiewicz, która wystartowała w eliminacjach biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. W swojej serii Polka zajęła 5. miejsce z czasem 56,18 sekundy. Właśnie osiągnięty rezultat pozwolił jej z 19. wynikiem awansować do półfinału.

W półfinale biegu na dystansie 400 metrów przez płotki wystąpił za to Patryk Dobek, finalista Mistrzostw Świata sprzed 2 lat na tym samym dystansie. Niestety dziś nie był jego dzień. Zajął 6. miejsce w swojej serii z czasem 49,40 sekundy, bez szans na powtórzenie sukcesu z Pekinu.

W półfinale wystąpiła również Iga Baumgart, która jako jedyna z Polek przeszła serię eliminacyjną biegu na 400 metrów. 28-letnia zawodniczka wystąpiła w 3. biegu i zajęła w nim 6. miejsce z dobrym czasem 51,81 sekundy, czym udowodniła, że jest w tym momencie najsilniejszym punktem naszej sztafety 4×400 metrów.