Strona główna Lekkoatletyka MŚ w Londynie: Marcin Lewandowski w finale na 1500 metrów! Michał Rozmys...

MŚ w Londynie: Marcin Lewandowski w finale na 1500 metrów! Michał Rozmys bez awansu

0

Po wspaniałym biegu Marcin Lewandowski awansował do biegu finałowego na dystansie 1500 metrów. Niestety z rywalizacji odpadł nasz drugi reprezentant Michał Rozmys. 

Mistrz Europy z Amsterdamu znakomicie taktycznie rozegrał swój bieg. Polak przez pierwsze dwa okrążenia biegł na końcu stawki. Kiedy rywale przyspieszyli, to natychmiast zareagował i bardzo czujnie przesunął się na piąte miejsce. Na ostatnich dwustu metrach podopieczny Tomasza Lewandowskiego wspaniale finiszował i ostatecznie na trzeciej pozycji przekroczył linię mety z wynikiem 3:38.32. Triumfował reprezentant Czech Jakub Holusa – 3:38.05.

Michał Rozmys rywalizował w pierwszym biegu półfinałowym. Nasz młody reprezentant przez cały dystans biegł w środku stawki. Niestety na ostatnich dwustu metrach nie był w stanie dotrzymać kroku rywalom i ostatecznie finiszował na 10. pozycji z czasem 3:42.94. Zwyciężył reprezentant Kenii Elijah Motonei Manangoi – 3:40.10. Pomimo braku awansu występ 22-letniego Polaka należy uznać za bardzo udany. Rozmys w swoim debiucie na mistrzostwach świata wystąpił w półfinałach na dystansach 800 i 1500 metrów.

 

Komentarze