Strona główna Pozostałe Inne MŚ w szermierce: Julia Walczyk na szóstym miejscu

MŚ w szermierce: Julia Walczyk na szóstym miejscu

0
PODZIEL SIĘ

Julia Walczyk zajęła szóste miejsce w turnieju indywidualnym florecistek podczas mistrzostw świata w Lipsku. Złoty medal zdobyła reprezentantka Rosji Inna Deriglazova. 

Walczyk w pierwszej rundzie pokonała 15:14 Austriaczkę Olivie Wohlgemuth. W kolejnej rundzie rywalką zawodniczki AZS UAM Poznań była Rosjanka Adelina Zagidullina. Polka okazał się lepsza, wygrywając 14:13. W pojedynku o awans do ćwierćfinału wygrała 15:12 z reprezentantką USA Lee Kiefer. Niestety w 1/4 finału uległa 9:15 Włoszce Alice Volpi.

Na 14. miejscu rywalizację w turnieju zakończyła Hanna Łyczbińska. Polka odpadła w 1/8 finału. Lepsza od Polki okazała się Inna Deriglazova, która w Lipsku zdobyła złoty medal. Reprezentantka Rosji w finale pokonała 14:13 pogromczynie Juli Walczyk, Włoszkę Volpi. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Ysaora Thibus i Włoszka Arianna Errigo.

W pierwszej rundzie turnieju odpadły Marta Łyczbińska i Martyna Jelińska. Łyczbińska ostatecznie została sklasyfikowana na 40. pozycji, a Jelińska na 44.

 

Komentarze