MŚ U-20: Polka najlepsza na świecie!

20 lip 2016, 22:02

Piękne zakończenie drugiego dnia Mistrzostw Świata Juniorów dla Polski! Klaudia Maruszewska, niespodziewanie zdobyła złoty medal w konkursie rzutu oszczepem kobiet, posyłając oszczep na odległość 57,59 metra! Magia bydgoskiego stadionu zadziałała, gdyż nasza zawodniczka rozpoczynała finał z 8. wynikiem na listach!

Maruszewska ustawiła cały konkurs w pierwszej kolejce rzutów, oddając rzut na odległość 57,59 metra, a tym samym poprawiając swoją życiówkę o ponad 2 metry. Wydawało się, że ten wynik może nie starczyć na walkę o podium, gdyż główne faworytki konkursu oddawały w tym roku zdecydowanie lepsze rzuty. Widać jednak było, że zmiana klimatu na typowo polski, nie przekłada się na dobre wyniki faworytów.

Polka do końca konkursu utrzymała prowadzenie z pierwszej kolejki. Wiedząc już, że złoty medal ma w kieszeni, Maruszewska zdecydowała się nie oddawać ostatniego rzutu w konkursie, gdyż wielkie emocje nie pozwalały jej już skupić się na konkursie. Nasza mistrzyni pokonała tym samym 2. w konkursie zawodniczkę z RPA – Jo-Ane Van Dyk (57,32 metra), a także 3. Turczynkę – Edę Tugsuz (56,61 metra). Jest to drugi złoty medal dla Polski na tych mistrzostwach i mamy nadzieję, że worek z medalami dopiero został otwarty!