MŚ U21 w siatkówce plażowej: Polskie pary już w 1/8 finału

10 lis 2023, 10:36

Filip Lejawa i Szymon Beta oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata do lat 21 w piłce plażowej. Męska para zanotowała na etapie grupowym trzy zwycięstwa. Z kolei nasze panie musiały powalczyć o fazę pucharową w dodatkowym meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

MŚ U21 w siatkówce plażowej wchodzą w decydującą fazę

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio na początek zmagań trafiły na marokański duet Aida/Carmen. Polski poradziły sobie z zawodniczkami z Afryki, wygrywając dwa set (21:12, 21:5). W drugim spotkaniu biało-czerwonym siatkarkom przyszło się zmierzyć z reprezentującym Ekwador duetem Yucaila Stephany i Saman Ilanna. Polki ponownie wygrały dwa sety (21:18, 21:15).

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ciężkowska i Łunio podejmowały Amerykanki Samayę Morin i Taylor Wilson. Tym razem lepsze okazał się rywalki polskiego duetu, które wygrały 21:16, 21:13. W związku z porażką biało-czerwone musiały zagrać jeszcze jeden mecz. W play-offach ograły egipską parę Nada/Habiba i awansowały do 1/8 finału MŚ w Tajlandii.

Łatwiejszą drogę do najlepszej szesnastki mieli Filip Lejawa i Szymon Beta. Męska para najtrudniejsze mecze grupy H miała już za sobą. Na koniec Polakom pozostał pojedynek z reprezentantami gospodarzy. Watanyoo Jaita i Kittipoom Ruchisuk postanowili oddać jednak mecz walkowerem. Dzięki temu nasi zawodnicy z automatu zameldowali się w 1/8 finału mistrzostw świata.