Bryl i Łosiak z “dziką kartą”. Zagrają w Beach Pro Tour Finals!

4 gru 2023, 19:43

Michał Bryl, Bartosz Łosiak wystąpią w tegorocznej edycji Beach Pro Tour Finals, w którym zagrają najlepsze pary siatkarzy plażowych ubiegłego sezonu. Reprezentanci Polski otrzymali “dziką kartę” do turnieju, którego początek zaplanowano już na najbliższą środę.Bryl i Łosiak z dziką kartą do Beach Pro Tour Finals

W turnieju Beach Pro Tour Finals, który rozpocznie się w najbliższą środę w Dausze, wystąpi po 10 par męskich i żeńskich. Po osiem z nich zakwalifikowało się do rywalizacji dzięki zajęciu najwyższych miejsc w ogólnej klasyfikacji, natomiast dwa pozostałe miejsca przyznano w formie tzw. dzikiej karty.

Bryl i Łosiak znajdowali się tuż za czołową ósemką, bowiem w światowym rankingu zajmowali dziewiątą lokatę. Historyczny, wywalczony w październiku brązowy medal MŚ, a także drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji Beach Pro Tour Finals sprawiły, że Polacy dostali przepustkę do katarskiego turnieju.

Wszystkie 10 zakwalikowanych par zostało podzielonych na dwie grupy. Polscy siatkarze plażowi trafili do grupy A, gdzie zagrają m.in. z aktualnymi mistrzami świata Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem. Impreza zakończy się w sobotę, kiedy to odbędą się półfinały i finały.

Grupa A – Beach Pro Tour Finals

Michał Bryl, Bartosz Łosiak (Polska)
Cherif Younousse, Ahmed Tijan (Katar)
Ondřej Perušič, David Schweiner (Czechy)
Miles Partain, Andrew Benesh (USA)
Samuele Cottafava, Paolo Nicolai (Włochy)

Terminarz Polaków w Beach Pro Tour Finals

● 6 grudnia (13:00) – Bryl/Łosiak (POL) vs Cherif/Ahmed (QAT)
● 7 grudnia (13:00) – Bryl/Łosiak (POL) vs Partain/Benesh (USA)
● 7 grudnia (18:00) – Bryl/Łosiak (POL) vs Cottafava/Nicolai (ITA)
● 8 grudnia (14:00) – Bryl/Łosiak (POL) vs Perusic/Schweiner (CZE)Od zawsze grała dla Belgii. Teraz Sobolska-Tarasova dostała polski paszport

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA