Plażowe MŚ U21. Zwycięski marsz Polaków. Biało-czerwoni wciąż niepokonani

9 lis 2023, 12:58

Filip Lejawa i Szymon Beta oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio z sukcesami kontynuują rywalizację w fazie grupowej mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Każda z par ma na swoim koncie już po dwa zwycięstwa na turnieju organizowanym w Tajlandii.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Plażowe MŚ U21. Polacy na prostej drodze do ćwierćfinałów

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio na start fazy grupowe trafiły na marokański duet Aida/Carmen. Polski bez problemów poradziły sobie z zawodniczkami z Afryki, wygrywając dwa set (21:12, 21:5). Teraz nasze reprezentantki podejmowały reprezentującą Ekwador parę Yucaila Stephany i Saman Ilanna.

Na początku spotkania nasz zawodniczki znalazły się w opałach. Rywalki lepiej rozpoczęły mecz i wyszły na prowadzenie 6:3. Chwilę później Ciężkowska i Łunio zdołały jednak wyrównać. Od stanu 7:7, aż do wyniku 17:17 trwała rywalizacja punkt za punkt. Dopiero pod koniec biało-czerwone przeważyły spotkanie na swoją korzyść. W drugim secie było już mniej emocji, a Polki wygrały tę partię 21:18.

W drugiej serii gier mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej poradzili sobie również Filip Lejawa i Szymon Beta. Polacy zmierzyli się z chińską parą Yongji Zhou i Zongqi Xu, którzy również przystępowała do tego starcia z jednym zwycięstwem na koncie. Pierwszy set pojedynku był niezwykle wyrównany. Jeszcze przed końcem meczu prowadzili zawodnicy z Azji (19:18), ale ostatecznie Polakom udało się wygrać 21:19.

Druga partia była już znacznie łatwiejsza dla biało-czerwonych. Lejawa i Beta szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Polacy swoją przewagę utrzymali do końca spotkania, dzięki czemu kolejny mecz wygrali w stosunku 2:0. Ostatni mecz fazy grupowej Polacy rozegrają w nocy z czwartku na piątek.