MŚ w Dosze: Chmielewski o 0,2 s od medalu na 200 metrów!

14 lut 2024, 18:48

19-letni Michał Chmielewski zajął 4. miejsce w finale na 200 m stylem motylkowym podczas pływakich mistrzostw świata w Dausze. Reprezentant Polski stracił sporo na pierwszej długości, a do medalowej pozycji zabrakło mu jedynie 0,2 sekundy.

Chmielewski o krok od medalu MŚ

W eliminacjach do półfinału Chmielewski uzyskał 10. czas i spokojnie znalazł się w gronie 14 najlepszych pływaków. Na piątym miejscu plasował się jego brat bliźniak, Krzysztof, który dopłynął do mety o niemal pół sekundy szybciej.

W pierwszym półfinale Michał Chmielewski pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywając swój wyścig. W drugim najszybszy był jego brat, ale z powodu błędu przy nawrocie został zdyskwalifikowany. Ostatecznie reprezentant Polski awansował do finału z trzecim czasem.

W medalowej rywalizacji polski pływak płynął na trzecim torze i po pierwszej długości, którą przepłynął dość zachowawczo, zajmował dopiero siódme miejsce. Na ostatnią prostą wychodził natomiast jako piąty, zaś do mety dopłynął jako czwarty. Do trzeciego reprezentanta Austrii stracił jedynie 0,2 s.

MŚ w Dosze: 200 m stylem motylkowym – wyniki

1. Tomoru Honda (Japonia) – 1:53.88
2. Alberto Razzetti (Włochy) – 1:54.65
3. Martin Espernberger (Austria) – 1:55.16
4. Michał Chmielewski (Polska) – 1:55.36
5. Kregor Zirk (Estonia) – 1:55.48

Chmielewski zakończył tym samym rywalizację bez medalu. Nie udało mu się tym samym powiększyć medalowego dorobku, w którym ma trzy krążki. Chmielewski zdobył dwa złota młodzieżowych MŚ w 2022 w Limie (sztafeta 4×100 m i sztafeta mieszana 4×100 m), a indywidualnie sięgnął po srebro stylem motylkowym.

MŚ w pływaniu: Duży sukces polskiej sztafety. Finał i kwalifikacja olimpijska

Źródło:PolskiSport.pl