MŚ w pływaniu w Dosze: Jakub Majerski z brązowym medalem!

18 lut 2024, 13:13

Doskonale spisał się Jakub Majerski w finałowym wyścigu mistrzostw świata na 100 m stylem motylkowym. Zawodnik reprezentacji Polski wywalczył trzecie miejsce i miejmy nadzieję, że otworzył worek z medalami podczas imprezy w Dosze.Znakomity występ Majerskiego

Majerski bardzo dobrze popłynął w piątkowym półfinale i można było liczyć, że zdobędzie medal. W finale co prawda popłynął zaledwie o 0,01 s szybciej, niż w półfinale, ale okazało się, że rezultat 51.32 s dał mu brązowy medal mistrzostw świata.

Polak odebrał medal w towarzystwie pierwszego na mecie Portugalczyka Diogo Matosa Ribeiro (51.17 s) oraz drugiego Austriaka Simona Buchera (51.28 s). — Wyścig był bardzo wyrównany. Na finiszu mogło wydarzyć się wszystko, bo różnice były niewielkie, w zasadzie na ostatni ruch ręką. Cieszę się, że to ja miałem to szczęście, że dotknąłem ściany jako trzeci — podkreślił Majerski.

Inni Polacy również spisali się bardzo dobrze

Podczas popołudniowej sesji w finale wystąpiła także Laura Bernat. Nasza zawodniczka na dystansie 200 m stylem grzbietowym ostatecznie wywalczyła bardzo wysokie, piąte miejsce z czasem 2:09.92.

Z kolei podczas porannej sesji wszyscy nasi reprezentanci popłynęli zgodnie z planem. Do półfinałów wyścigu na 50 m stylem dowolnym awansowały Katarzyna Wasick (4. miejsce 24.36 s) i Kornelia Fiedkiewicz (8. miejsce, 24.85 s). Przepustkę do kolejnego wyścigu bez problemu wywalczył także Ksawery Masiuk – wygrał eliminacje na 50 m stylem grzbietowym (24.85 s). Dominika Sztandera była natomiast jedenasta na 50 m stylem klasycznym (30.91 s) i również awansowała do półfinału.

W sesji popołudniowej Fiedkiewicz pobiła rekord Polski młodzieżowców (24.71 s) i dało jej to awans do finału z 7. miejsca. Co ciekawe, do minimum olimpijskiego na 50 m stylem dowolnym zabrakło jej tylko 0,01 s, ale będzie miała jeszcze okazję do wywalczenia biletu do Paryża w niedzielnym wyścigu o medale. Popłynie w nim również Wasick, która w półfinale zaprezentowała się rewelacyjnie! Z czasem 24,01 s pobiła rekord Polski i z drugiego miejsca pewnie awansowała do finału.Znakomity wyniki Polaków podczas MŚ w biathlonie! Historyczny rezultat żeńskiej sztafety

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA