MŚ w hokeju: Młodzi Polacy bez awansu

Aktualizacja: 19 gru 2015, 02:18
18 gru 2015, 23:36

Reprezentacja Polski u-20 w hokeju na lodzie przegrała decydujący mecz w mistrzostwach świata dywizji 1B. Spotkanie z Francuzami zakończyło się klęską biało-czerwonych i to rywale mogli się cieszyć z awansu do wyższej dywizji.

W decydującym meczu, którego stawką był awans na zaplecze elity młodzi Polacy przegrali z reprezentacją Francji 2:7. Od początku dzisiejszy mecz nie układał się po ich myśli i już po 1. tercji przegrywali 0:1. Kolejne dwie tercje kończyły się wynikami 3:1 dla trójkolorowych, którzy byli dzisiaj o wiele groźniejsi w ofensywie.

We wcześniejszych meczach Polacy pokonali reprezentacje Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Słowenii. Niestety porażka z Francją zaważyła o tym, że młodzi Polacy w przyszłym roku wciąż będą rywalizować w dywizji 1B.

Polska- Francja 2:7