środa, 10 sierpnia, 2022

MŚ w Katarze z następnymi restrykcjami. Siedem lat więzienia dla kochanków

Zimowy mundial od dłuższego czasu wzbudza multum kontrowersji. Teraz doszło do wprowadzenia kolejnych restrykcji. Podczas MŚ w Katarze surowym karom będą podlegały stosunki płciowe pomiędzy osobami, które nie są w związku małżeńskim.

Zakaz sprzedaży alkoholu i potępienie LGBTQ+

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mundial w Katarze będzie zupełnie odmiennym zjawiskiem, niż te, które do tej pory rozgrywano. Specyficzny charakter mistrzostw świata to chociażby organizowanie turystom noclegów na pustyni czy bezwzględny zakaz sprzedaży alkoholu. Co więcej, kibice nie będą mogli kosztować żadnych trunków na stadionach podczas piłkarskich zmagań.

Lokalne władze dosadnie potępiły również społeczność LGBTQ+. Inicjatorzy przedsięwzięcia zarzekają się, że tego rodzaju stan rzeczy dyktowany jest dobrem sportu. A według tamtejszych rządzących przy turnieju futbolowym takiej rangi nie może być jakichkolwiek gestów poparcia dla środowisk homoseksualnych. Ponadto na ulicach rozwiesza się plakaty potępiające wszelkie mniejszości seksualne.

MŚ w Katarze – siedem lat więzienia dla kochanków

Jak informują dziennikarze „Daily Star”, podczas MŚ w Katarze surowe kary będą czekały też na kochanków. Osoby, które nie są w trwałym związku małżeńskim, nie mogą odbywać stosunków płciowych. Za złamanie prawa „okropnym przestępcom” grozi aż siedem lat pozbawienia wolności. Tego typu wiadomość podała katarska policja.

Angielskie media przestrzegają, aby lepiej potraktować wprowadzone obostrzenia prawne poważnie. Reporterzy przytoczyli sytuację z udziałem Paoli Schietekat, którą wykorzystano seksualnie, a następnie oskarżono o spółkowanie z mężczyzną, z którym nie była zaręczona.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

FIFA zapewni fanom atrakcje na mundialu. Kibice będą spać na pustyni

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA