MŚ w lekkoatletyce: plan zawodów na sobotę. Piotr Lisek powiększy medalowy dorobek?

25 sie 2023, 23:00

Powoli zbliżamy się do końca lekkoatletycznych mistrzostw świata, która w tym roku gości Budapeszt. Przed nami przedostatni dzień zmagań, w którym reprezentanci Polski będą mieli kilka szans na zdobycie trzeciego medalu. Jeżeli chodzi o sesje poranną to kibice szczególnie powinni skupić się na maratonie kobiet oraz eliminacjach w pchnięciu kulą. Z kolei wieczorem czeka nas finał sztafety 4×100 metrów oraz rywalizacja w skoku o tyczce.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zaczniemy od maratonu, a skończymy na sztafecie

Przed rokiem na MŚ w stanie Oregon reprezentanci Polski zdobyli cztery medale. Wówczas w klasyfikacji medalowej Biało-Czerwoni zajęli 8. miejsce. Teraz o powtórzenie tego wyniku będzie niezwykle trudno, gdyż przed kończącym zawody w Budapeszcie weekendem mamy na koncie dwa krążki. Zmienić się to może jednak w sobotę, gdzie Monika Jackiewicz i Aleksandra Lisowska wystartują w maratonie.

Szanse na medal ma również Klaudia Kardasz, które rano weźmie udział w eliminacjach pchnięcia kulą. Jeżeli uda się jej przejść dalej, to finały w tej dyscyplinie odbędą się tego samego dnia, ale w sesji wieczornej. Z kolei na zakończenie całego dnia czeka nas rywalizacja w sztafecie 4×100 metrów, gdzie weźmie udział reprezentacja Polski kobiet. Nie można zapominać również o finale skoku o tyczce, podczas którego o medale powalczą Piotr Lisek i Robert Sobera.

Dzień 8 – sobota, 26 sierpnia

SESJA PORANNA:
7:00 – maraton kobiet, finał (Monika Jackiewicz, Aleksandra Lisowska)
10:05 – dziesięciobój (mężczyźni), 110 m ppł
10:25 – eliminacje pchnięcia kulą kobiet (Klaudia Kardasz)
11:00 – dziesięciobój (mężczyźni), rzut dyskiem, gr. A
12:05 – dziesięciobój (mężczyźni), rzut dyskiem, gr. B
14:00 – dziesięciobój (mężczyźni), skok o tyczce

SESJA WIECZORNA:
19:05 – dziesięciobój (mężczyźni), rzut oszczepem, gr. A
19:25 – finał skoku o tyczce mężczyzn (Piotr Lisek, Robert Sobera)
19:30 – eliminacje sztafety 4×400 m mężczyzn
19:55 – eliminacje sztafety 4×400 m kobiet (Polska)
20:10 – dziesięciobój (mężczyźni), rzut oszczepem, gr. B
20:15 – finał pchnięcia kulą kobiet (ew. Klaudia Kardasz)
20:30 – finał 800 m mężczyzn
20:50 – finał 5000 m kobiet
21:25 – finał dziesięcioboju (mężczyźni), 1500 m
21:40 – finał sztafety 4×100 m mężczyzn
21:50 – finał sztafety 4×100 m kobiet (Polska)

Pełny program MŚ w Budapeszcie.

Gdzie oglądać lekkoatletyczne MŚ w TV oraz Internecie?

Transmisję z zawodów w dniach od 19 do 27 sierpnia realizuje Telewizja Polska. Większość zmagań będzie można zobaczyć na kanale TVP Sport, ale wybrane dyscypliny pokaże również TVP 1. Całe zawody można na żywo obejrzeć również na stronie internetowej tvpsport. Oprócz tego alternatywną relację zapewnia Eurosport na kanałach Eurosport 1 oraz Eurosport Extra na platformie Player.

Polska ma na koncie już dwa medale mistrzostw świata

Reprezentanci Polski sięgnęli po medal na tegorocznych mistrzostwach świata / W rywalizacji rzutu młotem srebro zdobył Wojciech Nowicki, który rzucił 81,02 m. Dość niespodziewanym zwycięzcą został Kanadyjczyk Ethan Katzberg (81,25 m). Czwarte miejsce z wynikiem 80 m zajął Paweł Fajdek.

Środa na mistrzostwach świata w Budapeszcie przyniosła Polsce drugi medal. Tym razem srebrny krążek powędrował do Natalii Kaczmarek, która rewelacyjnie spisała się w biegu na 400 metrów. Zawodniczka na metę wpadła z czasem 49.57 s. Lepsza od niej była tylko Marileidy Paulino z Dominikany.