MŚJ Bydgoszcz: Srebrny medal Ewy Swobody!

21 lip 2016, 21:39

Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w finale biegu na 100 metrów na lekkoatletycznych MŚJ w Bydgoszczy. To trzeci medal Polaków na tych mistrzostwach.

Reprezentantka Polski finiszowała w czasie 11,12 s. Swoboda po raz drugi tego dnia poprawiła rekord Polski juniorów. Kilka godzin wcześnie podczas biegu półfinałowego uzyskała czas 11,17 s. Złoty medal wywalczyła Amerykanka Candace Hill, która linię mety przecięła w czasie 11,07 s. Brązowy medal z czasem 11,18 s. wywalczyła reprezentantka Trynidadu i Tobago Khalifa St Fort.

Piąte miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki zajął Dawid Żebrowski. Polak finiszował w czasie 13,45 s. PB. Zwyciężył reprezentant Stanów Zjednoczonych, Marcus Krah – 13,25 s.

Po pierwszym dniu rywalizacji siedmioboistek, Weronika Grzelak zajmuję piąte miejsce. Polka po czterech konkurencjach ma na koncie 3426 punktów. Prowadzi reprezentantka Kuby Adrianna Rodriguez – 3691 pkt.
Tymoteusz Zimny z czasem 47,14 s. zajął szóste miejsce w trzecim biegu półfinałowym na 400 metrów i nie awansowała do jutrzejszego finału.

Polska po trzech dniach rywalizacji w Bydgoszczy ma na koncie trzy medale. Wcześnie złote krążki wywalczyli, Konrad Bukowiecki i Klaudia Maruszewska.