Strona główna Pozostałe Sporty walki Nadzieja na niespodziankę!

Nadzieja na niespodziankę!

0

W niemieckim Oldenburgu Paweł Głażewski stoczy pojedynek o pas mistrza świata WBA w wadze półciężkiej.

Z całą pewnością dla pięściarza z Białegostoku będzie to najważniejsza walka w karierze. Jednak faworytem tej walki będzie Jurgen Braehmer. 36-letni Niemiec na zawodowym ringu stoczył dotychczas 46 pojedynków, z których 44 wygrał, a 2 przegrał. Ostatni raz Braehmer toczył pojedynek z Roberto Feliciano Bolontim, w którym Niemiec wygrał jednogłośnie. Z kolei rekord Głażewskiego to 23-2. Ostatni raz skrzyżował ręce z Maciejem Miszkiniem. Sędziowie orzekli wtedy jednogłośny werdykt po stronie Głazy. Podczas wczorajszego oficjalnego ważenia przed walką obaj pięściarze wnieśli na wagę 78,6 kg.

“Każdy zawodowy pięściarz ma w karierze jeden cel – zdobyć mistrzowską koronę, więc wiem, co teraz się dzieje w głowie Głażewskiego. Dlatego właśnie jestem dobrze przygotowany i w sobotę po raz kolejny obronię pas mistrza.” – mówił na konferencji Niemiec.

“Ja nie mam nic do stracenia, cała presja jest na Braehmerze, to on może coś stracić, ja mogę tylko zyskać” –  Głażewski, który po raz pierwszy w karierze zawalczy o światowy czempionat.

Skład sędziowski na dzisiejszą walkę: arbiter ringowy – Amerykanin Russel Mora, a punktować walkę będą: Hubert Earle (Kanada), Stefano Carozza (Włochy) i Giuseppe Quartarone (Włochy).

Transmisja gali z Niemiec: Polsat Sport, 18:00 (walka Braehmer vs. Głażewski najprawdopodobniej ok. 21)