Najlepszy mecz Jeremy’ego Sochana w sezonie. To jednak wciąż za mało

23 lis 2023, 08:13

Koszykarze San Antonio Spurs drugi raz z rzędu ulegli ekipie Los Angeles Clippers. Tym razem podopieczni trenera Gregga Popovicha przegrali 102:109. Zadowolony ze swojej postawy może być jednak Jeremy Sochan, który zaliczył najlepszy występ w tym sezonie NBA.

Najlepszy punktowo mecz Jeremy’ego Sochana w tym sezonie

Polski zawodnik w nocy z środy na czwartek zdobył 19 punktów, zanotował pięć zbiórek i siedem asyst. Na jego dorobek złożyło się to 6/15 rzutów z gry, 2/5 za trzy punkty i 5/6 z linii rzutów wolnych. To podniosło średnią Jeremy’ego Sochana. W tym momencie wynosi ona 11 punktów na mecz. To tyle, co w poprzednim sezonie, który był dla niego debiutanckim w NBA.

Zespół Polaka ponownie jednak zawiódł. Ekipa San Antonio Spurs przegrała z LA Clippers i zanotowała dziesiątą porażkę z rzędu. W grze podopiecznych trenera Popovicha widać było jednak pewną poprawę. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu tych zespołów Sochan i spółka przegrali aż 99:124.

Tym razem o wyniku zadecydowała pierwsza kwarta. Przez 12 minut gospodarze zdobyli zaledwie 14 punktów. Potem Spurs gonili rywala, ale nie zdołali zniwelować straty. Tym samym ekipa z San Antonio przegrała 102:109 i zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej. Jej bilans to trzy zwycięstwa i dwanaście porażek.

Najlepszy w spotkaniu okazał się Kawhi Leonard, który zdobył 26 punktów. Problemów z umieszczaniem piłki w koszu nie miał również Paul George. Drugi z piłkarzy Los Angeles Clippers zakończył mecz z dorobkiem 24 oczek.