Lekcja kosza od Litwinów. Polacy przegrywają w w eliminacjach EuroBasketu

22 lut 2024, 20:36

Reprezentacja Polski w koszykówce przegrała w czwartek z Litwą 64:83 w ramach kwalifikacji do przyszłorocznego Eurobasketu. Na szczęście biało-czerwoni mają już zapewniony start w tym turnieju z racji bycia gospodarzami.

Litwini zasypali Polaków rzutami za trzy punkty

Trzeba przyznać, że w Wilnie Polacy dostali lekcję koszykówki od europejskiej potęgi. Nasza reprezentacja przegrała z Litwą 64:83, choć początek był bardzo obiecujący. Biało-czerwoni prowadzeni przez Michała Sokołowskiego wygrali premierową tercję 19:16. Tak dobry wynik efektem skutecznego dezorganizowania ofensywnych akcji Litwinów.

Począwszy od drugiej partii, sytuacja zaczęła się zmieniać. Litewski zespół znalazł sposób na polską ekipę i zasypał naszą reprezentację trafieniami za trzy punkty. Łącznie gospodarze przez cały mecz w ten sposób zdobyli aż 39 punktów. Z kolei podopiecznym Igora Milicicia udało się tylko sześciokrotnie trafić za trzy oczka.

Polacy zaczęli mieć również coraz większy problem z konstruowaniem akcji. Z minuty na minutę przewaga Litwinów zaczęła się powiększać i ostatecznie wyniosła 19 punktów. Na szczęście słaby wynik nie ma bezpośrednich konsekwencji, gdyż Polacy mają już pewny udział w przyszłorocznym Eurobaskecie.

Następnym rywalem zawodników trenera Milicica będzie Macedonia Północna. Kolejne starcie z udziałem polskich koszykarzy odbędzie się 26 lutego w Sosnowcu.