Napoli wygrało Puchar Włoch. Sokołowski i Milicić pokonali gigantów

19 lut 2024, 15:55

Drużyna GeVi Napoli w finale koszykarskiego Pucharu Włoch ograła EA7 Armani Mediolan 77:72, dzięki czemu zabrała trofeum do domu. Opiekunem zespołu z południa Półwyspu Apenińskiego jest Igor Milicić, selekcjoner reprezentacji Polski. W turnieju błyszczał Michał Sokołowski.

Puchar Włoch: Michał Sokołowski MVP turnieju finałowego

W ćwierćfinale pucharu Włoch GeVi Napoli ograło lidera tabeli Serie A, czyli ekipę Germani Brescia (80:74) W półfinale natomiast zespół prowadzony przez trenera Igora Milicicia, który dopiero pierwszy sezon pracuje na Półwyspie Apenińskim, pokonał po dogrywce UNAHOTELS Reggio Emilia 87:78.

W finale koszykarze z Neapolu spisali się równie doskonale, co w dwóch poprzednich starciach. Podopieczni Milicicia pokonali grającą na co dzień w Eurolidze drużynę EA7 Armani Mediolan 77:72 (24:19, 19:17, 17:17, 17:19). Doskonale w tym spotkaniu, jak i w całym turnieju finałowym, spisał się Michał Sokołowski.

Reprezentant Polski w ostatnim starciu zanotował 13 punktów, sześć zbiórek i trzy asysty. Ponadto Sokołowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, który rozegrano w Turynie. Biało-czerwoni do Polski wracają więc w doskonałych nastrojach. Sokołowski i Milić na odpoczynek czasu jednak nie mają.

Przypomnijmy, że w niedzielę rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy. Już w czwartek (22 lutego) Polska zmierzy się na wyjeździe z Litwą. Z kolei w poniedziałek (26 lutego) w Sosnowcu czeka naszych koszykarzy starcie z Macedonią Północną.

Przełamanie Spurs i świetny mecz Sochana. “Jestem z niego dumny”