Strona główna Pozostałe Inne Narodowy dzień sportu 2017. Już 15 września wystartowały zapisy na bezpłatne treningi!

Narodowy dzień sportu 2017. Już 15 września wystartowały zapisy na bezpłatne treningi!

0

Już 7 października odbędą się tysiące bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych. Głównym wydarzeniem będzie wielki, sportowy Piknik na błoniach PGE Narodowego!

Ideą Narodowego Dnia Sportu, jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń prowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata na czele. Narodowy Dzień Sportu od lat mocno wspierają największe gwiazdy polskiego sportu. Ambasadorami byli do tej pory m.in. Iwona Guzowska, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Kajetan Broniewski, Robert Mateusiak, Przemysław Saleta, Klaudia Jans – Ignacik czy Mariusz Czerkawski.  Podczas zeszłorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce odbyło się kilka tysięcy bezpłatnych treningów, w ponad 100 dyscyplinach sportowych. W zajęciach i treningach udział wzięło prawie 300 000 osób w kilkuset miejscowościach w całej Polsce. W tym roku 7 października na błoniach PGE Narodowego będzie można wziąć udział w treningach z Andrzejem Supronem- zapasy, Mateuszem Jasińskim trening „Jak zostać mistrzem biegowym”, Martą Henning- fitenss, Krzysztofem Człapskim – nordic walking, Konradem Przesmyckim – łucznictwo.

– Narodowy Dzień Sportu jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie – podpowiemy Ci jak poprawić wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywia. W projekt od lat  angażują się polskie gwiazdy sportu takie jak Andrzej Supron, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy Robert Mateusiak, którzy oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów NDS,  biorą udział w spotkaniach z fanami i prowadzą treningi – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę – organizator Narodowego Dnia Sportu.

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu jest Piknik odbywający się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w godzinach 12:00 – 17:00. Atrakcje sportowe przygotują m. in. Polskie Związki Sportowe: Aeroklub Polski, Polski Związek Jeździecki, Polski Związek Kręglarski, Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Polski Związek Taekwon-do, Polski Związek Tenisowy, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Akademicki Związek Sportowy, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Europejskie Stowarzyszenie Budo, Warszawskie Stowarzyszenie POLSKATER, Polska Akademia Crossmintona, Polski Związek Bokserski, Polski Klub Szermierczy, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Polski Związek Kulturystyki i Fitness, Polski Związek Przeciągania Liny, Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Palantowe, Polski Związek Alpinizmu, Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+, Polski Związek Zapaśniczy, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Związek Futbolu Amerykańskiego i wielu innych.

Sprawdź się w nowych dyscyplinach

Na terenie pikniku będzie można: sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, spróbować swoich sił w skimboarding lub skorzystać z mobilnego boiska sportowego, które umożliwia przeprowadzenie zajęć pokazowych z większości dyscyplin sportowych! Ponadto czekają na Was: przejażdżki na koniach, pokazy woltyżerki, spotkania z paraolimpijczykami z Rio i Londynu, łódki pokazowe, warsztaty z wiązania węzłów żeglarskich, ścianki wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych oraz symulatory: jazdy motocyklem, lotów czy zderzeń. Podczas Pikniku obejrzycie również pokaz szkoły tańca Żora Krolyov oraz potrenujecie piłkę nożną  z reprezentacją Polski celebrytów.  Na rodziny z dziećmi czeka szereg atrakcji w strefie Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica, spotkacie tu wielkie maskotki, wyszalejecie się na dmuchańcach, będziecie mogli uczestniczyć w eksperymentach naukowych, warsztatach artystycznych czy obejrzeć przedstawienie teatralne.

Na stronie www.narodowydziensportu.pl dostępny jest szczegółowy program całego wydarzenia, a 15 września 2017 roku rozpoczną się internetowe zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe w Warszawie oraz w całej Polsce.

 

Komentarze