Natalia Czerwonka kończy karierę. To medalistka igrzysk olimpijskich

Łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka kończy sportową karierę. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi o decyzji poinformowała w swoich mediach społecznościowych. Konferencja prasowa z jej udziałem, na której pożegna się z kibicami, zaplanowana jest na najbliższy piątek. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Czerwonka kończy karierę, ale nie chce rezygnować ze sportu

Kariera Natalii Czerwonki pełna była wzlotów i upadków. W sierpniu 2014 roku zawodniczka doznała poważnej kontuzji. W wyniku wypadku, kiedy to jadąc rowerem, zderzyła się z ciągnikiem, doznała urazu kręgosłupa. Wola walki sprawiły jednak, że łyżwiarka wróciła do profesjonalnego sportu. Po ponad rocznej przerwie zawodniczka ponownie zameldowała się na torze.

Teraz powrotów jednak nie będzie, gdyż Czerwonka ogłosiła, że ostatecznie kończy sportową karierę. „Dojeżdżam do mety, która jest startem i początkiem nowego wyścigu za kolejnymi marzeniami” napisała 33-latka w swoich mediach społecznościowych. Koniec z profesjonalnymi wstępami nie oznacza jednak, że zawodniczka ze świata sportu.

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego poinformował o piątkowej konferencji prasowej z udziałem Natalii Czerwonki. Już 14 października na spotkaniu z dziennikarzami polska łyżwiarka szybka ma ogłosić, w co teraz zaangażuje swoje siły.

 

Przypomnijmy, że Czerwonka to srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi. Wówczas medal zdobyła wspólnie z Katarzyną Bachledą-Curuś, Luizą Złotkowską oraz Katarzyną Woźniak. W swojej medalowej kolekcji  ma jeszcze srebro i dwa brązowe krążki mistrzostw świata. Wszystkie nagrody Polka zdobyła w rywalizacji drużynowej.

Skoczkowie wreszcie zarobią więcej. Duże zmiany w Pucharze Świata

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama