NBA: 40. double-double Gortata w sezonie! Zwycięstwo Wizards [WIDEO]

Aktualizacja: 7 kwi 2016, 09:54
7 kwi 2016, 08:03

Washington Wizards pokonało we własnej hali Brooklyn Nets 121:103, zachowując jeszcze matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Marcin Gortat zagrał dobry mecz i wyśrubował swój rekord zdobytych double-double w sezonie do 40.

Polak przebywał na parkiecie ponad 25 minut. Zdobył 16 punktów, trafiając 6 na 10 rzutów z gry i wszystkie cztery osobiste. Zebrał z tablicy 12 piłek (8 w obronie i 4 w ataku), dzięki czemu uzyskał już 40. w tym sezonie double-double – co oznacza, że w ponad połowie rozegranych spotkań mógł pochwalić się tym osiągnięciem. Oprócz tego miał jeszcze aż 4 bloki – będąc zdecydowanie najlepszym na boisku w tym aspekcie, raz asystował i popełnił dwa faule.

Gortat dokonał tego wszystkiego, choć na parkiecie pierwszy raz w tym sezonie zabrakło Johna Walla, z którym zazwyczaj najlepiej układa mu się współpraca. Lidera “Czarodziejów” godnie zastąpił jednak Ramon Sessions, który już w pierwszej połowie miał na swoim koncie 10 asyst. Do tego momentu mecz był jednak wyrównany, a przełamanie nastąpiło dopiero w połowie trzeciej kwarty. Wtedy zawodnicy z Waszyngtonu zanotowali serię 16:4, odskakując swoim rywalom i budując sobie bezpieczną przewagę –  w pewnym momencie sięgającą nawet 28 punktów.

Najlepszym strzelcem meczu był Bradley Beal, który zdobył 25 “oczek”, wspomniany wcześniej Sessions skończył spotkanie z dorobkiem 18 punktów i 13 asyst. W pokonanym zespole najbardziej wyróżnił się Thomas Robinson – 23 pkt. i 10 zbiórek.

Po tym meczu drużyna Wizards ma 38 zwycięstw i 40 porażek, wciąż zajmując 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, nadal zachowując jednak iluzoryczne szanse na awans do fazy play-off. Żeby tego dokonać, musieliby wygrać wszystkie swoje 4 mecze jakie pozostały im do rozegrania, oraz liczyć na trzy porażki będących obecnie na 8. miejscu Detroit Pistons. Oprócz tego przynajmniej 1 spotkanie musieliby przegrać zajmujące 9. lokatę Chicago Bulls. Wiele powinno wyjaśnić się w kolejnym meczu, bowiem “Czarodzieje” zmierzą się właśnie z “Tłokami” z Detroit.

Washington Wizards – Brooklyn Nets 121:103 (30:23, 24:29, 34:23, 33:28)
(Beal 25, Sessions 18, Gortat 16 – Robinson 23, Kilpatrick 15, Ellington 14)