NBA: Boston miażdży Washington, przeciętny Gortat

Aktualizacja: 30 maj 2023, 11:06
7 lis 2015, 09:14

Drużyna Marcina Gortata nie sprostała drużynie z Bostonu i przegrała 98:118. Polak w meczu zdobył 10 puntów, a do tego jeszcze zebrał osiem piłek.

Czarodzieje do spotkania z Bostonem nie przegrali jeszcze spotkania na wyjeździe. Z kolei Koniczynki przegrały trzy mecze z rzędu. Początek spotkania pokazał, że jedni i drudzy nie nawiążą do ostatnich wyczynów.

Boston w pierwszej kwarcie prowadził 40:25! W przerwie ekipa Gortata traciła do Koniczynek 23 punkty, a największa różnica w spotkaniu wyniosła 30 oczek (61:31). W trzeciej kwarcie koszykarze ze stolicy zaczęli coraz częściej trafiać, ale ich rywale kontrolowali końcowy fragment spotkania.

Dla Washington Wizards to druga porażka w tym sezonie (3 zwycięstwa). Zespół Gortata już w tę noc rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem koszykarze z Washingtonu zmierzą się z Atlantą Hawks.