NBA: “Czarodzieje” przegrali kolejny mecz. Solidny Gortat

12 lut 2016, 08:15

Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 92:99, a tym samym odnieśli kolejną porażkę w sezonie zasadniczym. Po raz kolejny dobra gra Polaka, nie przełożyła się na dobrą grę zespołu. Marcin Gortat zaliczył w tym meczu 27. double-double w sezonie. Polak zdobył 14 punktów oraz zaliczył 10 zbiórek.

Zespół ze stolicy USA wygrał ostatnie 3 spotkania z “Kozłami”, ale tym razem im się to nie udało. W pierwszej kwarcie zespół Marcina Gortata oddał bardzo dużo rzutów z dystansu, dobra skuteczność przełożyła się na przyzwoitą liczbę punktów w tym fragmencie gry. Druga kwarta była popisem gospodarzy, którzy oddali bardzo dużo celnych rzutów, co od razu przełożyło się na wynik punktowy. Pierwsza połowa dla Milwaukee Bucks, którzy prowadzili z “Czarodziejami” 55:46.

Trzecia kwarta charakteryzowała się tragiczną skutecznością obu zespołów. Lepiej odnaleźli się w tej sytuacji “Czarodzieje”, którzy mimo słabej gry w tym fragmencie, okazali się lepsi od “Kozłów”. Udało im się także wyjść na prowadzenie 70:69. W czwartej kwarcie zespół Gortata nie wykorzystał bardzo dużej szansy. Zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki, ale zabrakło im skuteczności. Wykorzystali to gospodarze, którzy wygrali tą kwartę, a także całe spotkanie 99:92.