NBA: Dobry mecz Gortata. Zwycięstwo Wizards

15 lis 2015, 09:26

Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie przerwało serię trzech meczów bez zwycięstwa i w nocy pokonało Orlando Magic 108:99. Jednym z liderów Czarodziei w tym spotkaniu był właśnie Polak.

31-latek skompletował popularne double-double. Jest to już jego drugie takie osiągnięcie w tym sezonie. Najpierw taka sztuka udała mu się to w spotkaniu przeciwko Oklahomie City Thunder, kiedy to łodzianin zdobył 15 punktów.

Polak w spotkaniu przeciwko Magic przebywał na parkiecie 27:49 minut. W tym czasie, zapisał na swoim koncie 13 punktów (4/9 z gry, 5/7 z rzutów osobistych) oraz 10 zbiórek.

Najlepszym zawodnikiem Wizards w tym meczu był Kris Humphries, który zdobył 23 punkty. 18 oczek do dorobku Wizards dołożył Garrett Temple. W drużynie Orlando najskuteczniejszym graczem był czarnogórski koszykarz, Nick Vucević, który zapisał na swoim koncie 19-punktową zdobycz.

Po sobotnim zwycięstwa, zespół Gortata jest na 10. miejscu w Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Washington Wizards będzie Milwaukee Bucks. Spotkanie to zostanie rozegrane za 3 dni.