NBA: Druga z rzędu porażka Wizards, Gortat najlepszym zbierającym [WIDEO]

1 kwi 2017, 08:50

Podróż po zachodniej części Stanów Zjednoczonych coraz bardziej zaczyna doskwierać zawodnikom Washington Wizards. Po ostatniej porażce z Los Angeles Clippers, tym razem drużyna z Waszyngtonu uległa Utah Jazz 88:95. Marcin Gortat został najlepiej zbierającym zawodnikiem meczu.

Polak zagrał troszkę dłużej niż ostatnimi czasy, gdyż przebywał na parkiecie 26 minut. Był co prawda mniej aktywny w ataku, przez co zakończył spotkanie z dorobkiem zaledwie 4 punktów, wykorzystując 2 z 4 rzutów z gry. Dużą pracę wykonał jednak na tablicach, dzięki czemu po uzbieraniu 11 zbiórek (5 w ataku, 6 w obronie) został najlepszym zbierającym meczu. Oprócz tego miał jeszcze 3 asysty, przechwyt i stratę. Co ciekawe- jako jedyny z pierwszej piątki miał dodatni współczynnik plus/minus (+2).

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy wyszli na 10-punktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie. Jak się później okazało była to najwyższa przewaga, bowiem w dalszej części spotkanie było bardzo wyrównane. Decydująca  wyniku była przede wszystkim seria Jazz 11-4 w połowie czwartej kwarty, po której prowadzili 85:80 i nie dali wydrzeć sobie już tej zaliczki. W zespole z Waszyngtonu kulały przede wszystkim rzuty trzypunktowe, ponieważ zaledwie 5 z 17 oddanych znalazło drogę do kosza.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziło trio Hayward-Gobert-Mack, gromadzące odpowiednio 19, 16 i 15 punktów. Wśród “Czarodziejów” najlepiej poradził sobie Bradley Beal- zdobywca 27 “oczek”. Odrobinę zawiódł natomiast John Wall, który trafił zaledwie 6 z 22 oddanych rzutów.

Po tym meczu podopieczni trenera Scotta Brooksa spadli na czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Wizards mają taki sam bilans zwycięstw i porażek sam bilans (46-30) jak Toronto Raptors, jednak mają od nich gorszą statystykę bezpośrednich spotkań. W kolejnym meczu Marcin Gortat i jego ekipa zmierzą się z Golden State Warriors.

Utah Jazz – Washington Wizards 95:88 (24:19, 18:20, 22:22, 31:27)
(Hayward 19, Gobert 16, Mack 15 – Beal 27, Wall 16, Bogdanovic 10, Oubre Jr. 10)