NBA: Druga z rzędu wygrana Wizards, Gortat lepszy od Kozłów [WIDEO]

11 gru 2016, 09:09

Washington Wizards gościli w Verizon Center Milwaukee Bucks i nie okazali się miłymi gospodarzami. Czarodzieje wygrali to spotkanie 110:105, odnosząc 9. triumf w obecnym sezonie NBA.

Trzeci mecz z rzędu rozgrywany we własnej hali okazał się być szczęśliwym dla drużyny Marcina Gortata, która zanotowała cenne zwycięstwo. Po pokonaniu Denver Nuggets 92:85 podopieczni Scotta Brooksa rozprawili się po zaciętym boju z Milwaukee Bucks i z bilansem 9-13 zajmują 11. lokatę w Konferencji Wschodniej.

Pierwszą kwartę zdominowali goście, którzy wyszli na prowadzenie 32:23. Jednak w drugiej ćwiartce gracze Wizards odrobili straty i na przerwę schodzili przy remisie 52:52. Trzecia odsłona gry była znów bardzo wyrównana i pomimo tego, że Bucks wygrywali nawet 62:54 to przed decydującą kwartą widniał wynik 77:77. W ostatnich 12. minutach tej batalii ekipa Jasona Kidda miała już rezultat 100:95, ale końcówka należała już do gospodarzy, którzy odrobili dystans do rywali i wraz z końcową syreną mogli cieszyć się z wygranej 110:105.

“Polish Machine” miał znów spory wkład w pokonaniu przeciwników i był bliski uzyskania double-double. Marcin zagrał na niezłej skuteczności, rzucając 9 punktów (4/8 za 2pkty, 1/2 rzuty wolne) i zebrał aż 14 piłek (po 7 w ataku i obronie), miał też 2 asysty oraz blok i 2 straty. Gortat tradycyjnie oprócz swoich “cyferek” wykonał kawał dobrej roboty dla swych kolegów, stawiając m.in. dobre zasłony.

Liderami Wizards byli tradycyjnie John Wall (24 pkty, 11 asyst, 4 zbiórki) oraz Bradley Beal (20 pktów i 6 asyst). Najlepszym strzelcem meczu został Giannis Antetokounmpo z Bucks z liczbą 28 oczek, do czego dołożył jeszcze 13 zbiórek i 7 asyst.

Washington WizardsMilwaukee Bucks 110:105 (23:32, 29:20, 25:25, 33:28)

(Wall 24, Beal 20, Oubre Jr 19, Morris 15, Porter Jr 10, Gortat 9 – Antetokounmpo 29, Teletović 25, Henson 14, Brogdon 11)