NBA: Gortat bohaterem, Wizards z dodatnim bilansem sezonu! [WIDEO]

11 sty 2017, 08:59

Washington Wizards gościli w Verizon Center ekipę Chicago Bulls i zanotowali dziesiątą wygraną z rzędu na własnym parkiecie, pokonując rywali 101:99. Kolejny bardzo dobry występ, okraszony 199. double-double w karierze, zanotował nasz jedynak w najlepszej lidze świata – Marcin Gortat.

Drużyna Czarodziejów pokonując chicagowskie Byki zaliczyła trzecią kolejną wygraną, co sprawiło, że podopieczni Scotta Brooksa mają wreszcie dodatni bilans spotkań w obecnym sezonie, wynoszący 19-18  i tym samym wskoczyli na 6. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Przed meczem wydawało się, że Wizards będą mieli ułatwione zadanie, gdyż w zespole prowadzonym przez Freda Hoiberga nie mogli wystąpić liderzy Byków – Jimmy Butler, Dwayne Wade i Nikola Mirotić. Tymczasem gracze z Waszyngtonu fatalnie zaczęli rywalizację z Bulls i po pierwszej kwarcie przegrywali 26:36. Druga ćwiartka przyniosła już lepszą grę miejscowych, ale nie zdołali oni zniwelować strat i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 61:43 dla Bulls. Trzecia odsłona tego starcia przebiegła już jednak po myśli stołecznego zespołu, który wyszedł na prowadzenie 81:77. Marcin Gortat został jednym z bohaterów tego starcia, gdyż wziął udział w decydującej akcji meczu. Wychowanek ŁKS Łódź w ostatniej akcji postawił zasłonę dla Johna Walla, który zdobył decydujące punkty, zapewniając zwycięstwo swej drużynie.

Polish Machine przebywał na parkiecie przez prawie 42 minuty, najdłużej spośród wszystkich graczy Wizards. Polski środkowy zanotował 10 punktów (5/8 rzutów z gry), 12 zbiórek (3 w ataku i 9 defensywnych), przechwyt oraz blok. Gortat miał też cztery faule.

Wśród zawodników Czarodziejów prym wiódł ich lider John Wall, autor 26 oczek, 14 asyst i 6 zbiórek. Najlepszym strzelcem Bulls był 23-letni rzucający obrońca Denzel Valentine, który zdobył 19 punktów.

Washington Wizards z bilansem 19-18 zajmują 6. miejsce na Wschodzie. Ich kolejnym  przeciwnikiem będą Boston Celtics.

Washington Wizards – Chicago Bulls 101:99 (26:36, 23:25, 32:16, 20:22)
(Wall 26, Mark. Morris 19, Beal 19, Porter 11 – Valentine 19, Lopez 14, Carter-Williams 14, Portis 13)