NBA: Gortat ciągle w formie! Kolejna wygrana Wizards

20 lut 2016, 08:28

Washington Wizards odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonali we własnej hali Detroit Pistons 98:86. Marcin Gortat rozegrał kolejne świetne spotkanie, tylko jednej zbiórki zabrakło mu do kolejnego double-double.

Gortat w ponad 29 minut spędzonych na boisku, zdobył 15 punktów, miał 9 zbiórek, 2 bloki i 2 asysty. Zagrał na przyzwoitej skuteczności, trafiając 6 z 10 rzutów z gry i 4 z 5 osobistych. Dzięki tym statystykom był najlepiej zbierającym w zespole i trzecim najlepiej punktującym. Jego osiągnięcia są tym bardziej warte podkreślenia, gdyż jego bezpośrednim przeciwnikiem był jeden z najbardziej dominujących centrów w lidze- Andre Drummond.

Dla drużyny z Waszyngtonu mecz przeciwko Pistons był bardzo ważny, bowiem ekipa z Detroit wyprzedza ich o jedno miejsce w tabeli. Jeżeli “Czarodzieje” przegraliby to spotkanie, ich strata do 9. miejsca byłaby o wiele bardziej dotkliwsza, przez co znacząco utrudniłoby im to walkę o play-off.

Napędzeni tym faktem koszykarze Wizards od początku narzucili swój styl gry, wygrywając pewnie pierwszą kwartę  29:15. Po raz kolejny widać było, że poprawili swoją grę w defensywie w stosunku do poprzednich spotkań. Choć nie wymusili tylu strat na rywalach co w poprzednim meczu, to jednak zatrzymali ich poniżej 43% skuteczności rzutów z gry. Kolejne 2 kwarty padały więc również łupem gospodarzy, którzy w pewnym momencie osiągnęli 23 punkty przewagi. Ostatnią część spotkania mogli już zagrać bardziej na luzie, dając się wykazać nowemu nabytkowi- Markieffowi Morrisowi, który zdobył w tym spotkaniu 6 punktów.

Washington do zwycięstwa poprowadził niezawodny John Wall, który zanotował 22 punkty, 8 asyst i 8 zbiórek. 17 punktów z ławki dorzucił natomiast Bradley Beal. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się natomiast pozyskany ostatnio z Orlando Magic Tobias Harris- 21 punktów.

Dzięki temu ważnemu zwycięstwu, koszykarze z Waszyngtonu zbliżyli się do 9. miejsca, mając już do niego tylko 2 mecze straty. Kolejne spotkanie zagrają już jutro z Miami Heat, będzie to dla nich 3 mecz w ciągu 3 dni.

Washington Wizards – Detroit Pistons 98:86 (29:15, 26:25, 28:21, 15:25)
(Wall 22, Beal 17, Gortat 15, Porter Jr 11, Dudley 10 – Harris 21, Jackson 16, Drummond 11)