NBA: Gortat z double-double, a Wizards wygrywa pierwszy mecz w sezonie!

Aktualizacja: 6 lis 2016, 01:25
5 lis 2016, 08:54

Washington Wizards wygrali pierwszy mecz w obecnym sezonie, pokonując Atlanta Hawks 95:92. Nasz jedynak w NBA, Marcin Gortat zdobył trzecie w tym sezonie double-double.

Gortat na parkiecie przebywał niecałe 31 minut. W tym czasie zdążył zanotować 13 punktów (5-8 z gry i 2-2 z rzutów osobistych). Z tablicy zebrał aż 15 piłek (10 w obronie i 5 w ataku), do tego miał 1 blok i 4 faule.

Dobra dyspozycja Polaka przełożyła się tym razem na zwycięstwo Wizards. Czarodzieje wygrali mecz drugą kwartą 29-16, co ciekawe była to jedyna wygrana przez nich kwarta. Mecz był bardzo wyrównany. Kiedy zostały trzy sekundy rzutu na wagę remisu i tym samym dogrywki nie trafił Kyle Korver.

Washington Wizards z bilansem 1-3 zajmuje aktualnie 14. pozycje w Konferencji Wschodniej. Następny mecz Czarodzieje rozegrają już kolejnej nocy o 0:00 polskiego czasu, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Orlando Magic.

Washington Wizards – Atlanta Hawks  95:92 (19:19, 29:16, 23:28, 24:29)

Wizards: Beal 28, Wall 21, Morris 18, Gortat 12, Porter Jr. 8, Nicholson 4, Satoransky 4.

Hawks: Schroder 20, Howard 20, Millsap 16, Muscala 10, Hardaway Jr 10, Delaney 8, Sefolosha 5, Korver 3.