NBA: Gortat najlepiej punktującym w meczu! Wysokie zwycięstwo Wizards

Aktualizacja: 24 lut 2016, 11:32
24 lut 2016, 07:58

Washington Wizards powróciło na zwycięski szlak, pokonując wysoko we własnej hali New Orleans Pelicans 109:89. Marcin Gortat był najlepszym strzelcem w tym spotkaniu i wraz z Johnem Wallem, poprowadził stołeczny zespół do zwycięstwa.

W meczu przeciwko “Pelikanom” Gortat uzyskał już 30. double-double w sezonie. Podczas 30 minut spędzonych na parkiecie zdobył 21 punktów i 11 zbiórek. Trafił 10 na 16 rzutów z gry oraz 1 na 2 osobiste. Oprócz tego miał jeszcze 2 bloki, asystę i przechwyt. Jak się później okazało, te statystyki wystarczyły, by zostać najlepiej punktującym tego spotkania. Przed meczem na pewno niewiele osób by się tego spodziewało, biorąc pod uwagę fakt, że lider Pelicans- Anthony Davis zdobył 59 punktów, bijąc tym samym rekord swojej organizacji.

Tym razem Davis nie był jednak już tak skuteczny, gospodarze zatrzymali go bowiem tylko na 9 punktach, przez co pierwszy raz w sezonie nie uzyskał podwójnej zdobyczy. Decydująca o przebiegu meczu była trzecia kwarta, kiedy przy prowadzeniu 54-51 zawodnicy z Waszyngtonu zrobili serię 14-0, odskakując tym samym rywalom na 17 punktów. Dzięki temu spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie już do końca spotkania, powiększając jeszcze swoje prowadzenie.

Poza Gortatem, najwięcej punktów dla Wizards zdobyli Jared Dudley – 18 oraz John Wall, który uzyskał drugie w sezonie, a piąte w karierze triple-double: 16 punktów 12 zbiórek i 11 asyst. W drużynie gości wyróżnili się Jrue Holiday – 20 punktów i siedem asyst oraz Ryan Anderson – 16 punktów.

Washington Wizards po tym meczu, z bilansem 26 zwycięstw i 29 porażek utrzymało 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Już w nocy ze środy na czwartek w niezwykle ważnym meczu, koszykarze z Waszyngtonu zmierzą się na wyjeździe z Chicago Bulls (29-26), zajmującymi obecnie ósme miejsce- ostatnie premiowane awansem do fazy play-off.

Washington Wizards – New Orleans Pelicans 109:89 (24:19, 30:32, 31:14, 24:24)
(Gortat 21, Dudley 18, Wall 16, Sessions 10 – Holiday 20, Anderson 16, Douglas 11)