NBA: Gortat nie zagwarantował zwycięstwa Wizards [WIDEO]

Aktualizacja: 9 mar 2016, 11:39
9 mar 2016, 07:56

Washington Wizards przegrało drugi mecz z rzędu, tym razem ulegając na wyjeździe Portland Trail Blazers 109:116. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, gdyż w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry, Marcin Gortat nie wykończył akcji, która dałaby zwycięstwo “Czarodziejom”.

Gortat rozegrał całkiem dobre spotkanie- na parkiecie spędził niecałe 33 minuty, zdobywając w tym czasie 19 punktów. Trafił 8 z 12 rzutów z gry i 3 na 4 osobiste. Zebrał 10 piłek (5 w ataku i 5 w obronie), dzięki czemu uzyskał 33. double-double w sezonie. Oprócz tego miał jeszcze asystę, blok i 3 straty, 2 razy sam został zablokowany. Niestety jeden z tych bloków miał miejsce na kilka sekund do końca spotkania, kiedy dostał piłkę pod koszem i miał szansę na zapewnienie zwycięstwa swojej drużynie.

Mecz był dosyć wyrównany, obie drużyny na przemian  uzyskiwały przewagę a prowadzenie zmieniało się 11 razy, jednak to końcówka meczu była najbardziej emocjonująca. Na 15 sekund do końca John Wall trafił za trzy i “Czarodzieje” prowadzili 104:102. Gospodarze odpowiedzieli jednak akcją C.J. McColluma i doprowadzili do remisu. Ostatnią akcję rozgrywali podopieczni Randy’ego Wittmana- piłka powędrowała w ręce Marcina Gortata, który został zablokowany przez Geralda Hendersona a John Wall po przejęciu nie trafił rzutu z dystansu, równo z końcową syreną. Rozstrzygnąć musiała więc dogrywka, w której lepsi byli już koszykarze z Portland.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził mający chyba najlepszy okres w karierze Damian Lillard, który rzucił aż 41 punktów i miał 11 asyst. Był to jego 15. z rzędu mecz, w którym miał dorobek 20. lub więcej “oczek”. W zespole z Waszyngtonu najlepszy był John Wall, uzyskując 20 punktów i 11 asyst.

Po tym meczu Washington Wizards ma bilans 30 zwycięstw i 33 porażek, co daje 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, które komplikuje ich walkę o faz e play-off. Kolejne spotkanie “Czarodzieje” rozegrają na wyjeździe z Utah Jazz.

Portland Trail Blazers – Washington Wizards 116:109 (29:22, 25:33, 31:26, 19:23, d. 12:5)
(Lillard 41, McCollum 18, Henderson 12, Crabbe 10 – Sessions 21, Wall 20, Gortat 19, Dudley 16, Nene 10)