NBA: Kolejne zwycięstwo Wizards, double-double Marcina Gortata! [WIDEO]

Aktualizacja: 11 lut 2017, 10:15
11 lut 2017, 08:55
Washington Wizards idą jak burza! Drużyna Marcina Gortata odniosła dziś 23. wygraną we własnej Verizon Center. Tym razem Czarodzieje pokonali na swym parkiecie Indianę Pacers 112:107.

Dzisiejsze zwycięstwo Wizards nie przyszło tak łatwo. W pierwszej kwarcie wszytko szło po myśli drużyny Marcina Gortata. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, podopieczni Scotta Brooksa grali na wysokiej skuteczności, co pozwoliło im cieszyć się z prowadzenia po pierwszej kwarcie 33:27. W drugiej ćwiartce obraz gry nieco się zmienił. Goście zanotowali serię 12:0 i wyszli na dziewięciopunktową przewagę. Czarodzieje nie dali jednak za wygraną i zdążyli zniwelować stratę do dwóch oczek, jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy.

W drugiej części tego spotkania wszytko wróciło na odpowiednie tory. Wizards czuli się na własnym parkiecie coraz swobodniej. Czarodzieje znaleźli receptę na Indianę Pacers i z każdą minutą ich gra wyglądała coraz lepiej. Choć goście nie dawali za wygraną, to drużyna Marcina Gortata kontrolowała przebieg tego spotkania. Szybko po starcie trzeciej kwarty goście wyszli na wynik 61:59. Graczom Nate’a McMillana dwukrotnie udawało się wyjść jeszcze na jedno lub dwupunktowe prowadzenie. Jednak gospodarze nie pozwolili na to, aby Pacers przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie Wizards odnieśli 32. wygraną w obecnym sezonie. Z bilansem 32-21 Czarodzieje zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Nasz rodzynek w lidze NBA spędził na parkiecie 34 minuty i był solidnym punktem drużyny w tym spotkaniu. Marcin Gortat wykorzystał 7 z 12 rzutów, co przełożyło się na 14. punktów zdobytych przez Polaka. Gortat zanotował również sporo, bo aż 16 zbiórek, co pozwoliło mu odnotować już 31. double-double w rozgrywkach 2016/2017.

Kolejnym rywalem Washington Wizards w nocy z poniedziałku na wtorek, będzie drużyna Oklahoma City Thunder.

Washington Wizards – Indiana Pacers 112:107 (33:27, 26:32, 27:22, 26:26)
(Wall 26, Morris 26, Beal 20, Gortat 14, Porter Jr. 8, Smith 6, Burke 7, Oubre Jr. 1, Satoransky 4)