NBA: Najkrótszy mecz Gortata w sezonie, Wizards oddalają się od play-off! [WIDEO]

Aktualizacja: 12 mar 2016, 12:08
12 mar 2016, 08:09

Drużyna Washington Wizards przegrała czwarty mecz z rzędu, tym razem ulegając na wyjeździe Utah Jazz 93:114. Marcin Gortat mając problemy z faulami, rozegrał najkrótszy mecz w tym sezonie, przez co jego zdobycz w tym meczu nie była imponująca.

Gortat spędził na boisku niecałe 19 minut, czyli jest to około 10 mniej niż wynosi jego średnia w tym sezonie. Wszystko spowodowane było tym, że już w połowie pierwszej kwarty złapał dwa faule, łącznie w całym meczu gromadząc ich pięć. W tym krótszym czasie Polak zdołał zdobyć 8 punktów, grając na 100% skuteczności. Trafił wszystkie trzy rzuty z gry i obydwa egzekwowane osobiste. Oprócz tego miał jeszcze 4 zbiórki, asystę, blok i stratę.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 32:20. W trakcie jej trwania, “Czarodzieje” aż przez 6 minut nie byli w stanie znaleźć drogi do kosza rywali. Koszykarze z Utah ograniczyli ich największą broń czyli szybkie ataki, z których zdobyli tylko 6 punktów. “Jazzmani” byli natomiast bardzo skuteczni w rzutach trzypunktowych, gdzie mieli ponad 55% skuteczność, wygrali też wyraźnie walkę o zbiórki (42-29).

Najwięcej punktów dla słabo tego dnia dysponowanego zespołu gości uzyskał John Wall – 24, do których dołożył dziewięć asyst. Markieff Morris uzyskał ich 16, a zmieniający Gortata Brazylijczyk Nene – 12. Wizards w kolejnym spotkaniu musieli radzić sobie bez swojego drugiego strzelca – kontuzjowanego Bradleya Beala. Drużynę gospodarzy dosyć niespodziewanie do zwycięstwa poprowadził pozyskany niedawno z Atlanty Shelvin Mack, który ustanowił swój rekord kariery zdobywając 27 pkt. Gordon Hayward zanotował 18, a Derrick Favors i Rodney Hood – po 14.

Po tym meczu drużyna z Waszyngtonu niezmiennie zajmuje 10. lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej, mając 30 zwycięstw i 34 porażki. Kolejne spotkanie zagra w niedzielę, również na wyjeździe- z Denver Nuggets.

Utah JazzWashington Wizards 114:93 (32:29, 24:19, 32:20, 26:25)
(Mack 27, Hayward 18, Favors 14, Hood 14 – Wall 24, Morris 16, Nene 12)