NBA: Piąte z rzędu zwycięstwo Washington Wizards! Gortat nie zawiódł

19 mar 2015, 09:06

Washington Wizards pokonali na wyjeździe Utah Jazz 88:84. “Czarodzieje” przedłużyli swoją serię zwycięstw pod rząd do 5, zatrzymując tym samym rozpędzonych “jazzmanów”, którzy wygrali ostatnie 6 spotkań. Marcin Gortat dzisiaj nie błyszczał, ale w 4 kwarcie jego zagrania w obronie walnie przyczyniły się do sukcesu zespołu. Polak grał przez 36 minut i zdobył w tym czasie 7 punktów (FG 2/4, FT 3/5), miał 9 zbiórek, asystę, blok, przechwyt, 3 faule i 4 straty.

Łodzianin przez 3 kwarty był bardzo mało wykorzystywany w ofensywie. Zdobył zaledwie 2 punkty, przegrywając tym samym zdecydowanie walkę na tablicach z młodym i utalentowanym Francuzem Rudym Gobertem (14 zbiórek w tym 5 w ataku). Nasz zawodnik popełnił także sporo strat, przez co koledzy z zespołu mu nie ufali i nie podawali piłki w ataku.

W ostatniej decydującej odsłonie, trener Randy Wittman zdecydował się jednak postawić na Marcina. Nie pożałował tego. Polak był jednym z bohaterów spotkania wymuszając w wyrównanej końcówce faul ofensywny oraz stratę u rywali. Rzucił także swoje 5 pkt z 7 właśnie w najważniejszym momencie całego meczu.

“Czarodzieje” nie byli by sobą, gdyby nie przyprawili swoich sympatyków o prawdziwy ból głowy. Na 15 sekund przed końcem prowadzili 86:82 i byli w posiadaniu piłki. Popełnili wtedy dwa fatalne błędy ale na szczęście decydującego rzutu, który mógł przesądzić o zwycięstwie przyjezdnych, nie trafił Hayward i to Wizards cieszyli się z 5 wygranej z rzędu.

Świetne spotkanie rozegrali John Wall-24pkt(FG 9/13), 9 zbiórek, 6 asyst, a także Paul Pierce zdobywca 18 punktów (4/5 “za 3”).

Czarodzieje wygrali 5 spotkanie z rzędu i pod względem serii zwycięstw są obecnie najlepsi w lidze ( 2miejsce miejsce Golden State Wariors oraz Dallas Maverics – 3 zwycięstwa).

Seria wyjazdowych spotkań Washington Wizards (40-28) nadal trwa. Kolejnym rywalem będzie Los Angeles Clippers (44-25). Gortat zmierzy się tym samym z najlepiej zbierającym(14,7 zbiórki na mecz) oraz najskuteczniejszym zawodnikiem ligi- DeAndre Jordanem (71% skuteczności). Polak jest w tej klasyfikacji na 5 miejscu i trafia do kosza ze skutecznością 56%, a także zajmuje 19 miejsce wśród zbierających z wynikiem 8,7 zbiórki na mecz.

Utah Jazz – Washington Wizards 84:88