NBA Preseason: Perfekcyjny Gortat nie pomógł drużynie, minimalna porażka Wizards

11 paź 2016, 12:15

Washington Wizards przegrali w swoim trzecim starciu w tegorocznym preseason z drużyną New York Knicks 88:90. Marcin Gortat grał zaledwie 16 minut, zdobył 8 punktów trafiając w tym czasie wszystkie rzuty (FG 4/4), miał 3 zbiórki oraz jedną asystę.

Najgłośniejszym wydarzeniem dnia był jednak powrót na parkiet Johna Walla, który pod koniec zeszłego sezonu przeszedł operację obu kolan. Gwiazdor Czarodziei także grał 16 minut zdobywając 8 punktów, ale przy dużo gorzej skuteczności od Polaka (FG 4/9).

Losy meczu przesądziła trzecia kwarta, którą goście przegrali aż 12:24 i mimo pościgu w ostatniej odsłonie musieli uznać wyższość rywali po dwóch trafieniach z rzutu wolnego Lance’a Thomasa. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Carmelo Anthony, zdobywca 19pkt (FG 7/11, 3PT 4/5).