NBA: Rewelacyjny mecz “Polish Machine”, ale Wizards gorsi od Pacers [WIDEO]

Aktualizacja: 30 gru 2016, 00:24
20 gru 2016, 08:55

Washington Wizards zawitali do hali Bankers Life Fieldhouse, gdzie mierzyli się z Indiana Pacers. Czarodzieje mieli apetyty na kolejny triumf, po tym jak wygrali trzy kolejne starcia we własnej hali. Niestety tym razem drużyna Marcina Gortata uległa rywalom w dramatycznych okolicznościach 105:107.

Spotkanie lepiej zaczęli podopieczni Scotta Brooksa, którzy zaliczyli run 8:0 a po pierwszej kwarcie Wizards prowadzili 36:29. W drugiej odsłonie tej batalii gracze Pacers zanotowali dużo lepsze występy, odrabiając dystans do gości i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 57:57. Trzecia kwarta znów przyniosła dominację koszykarzy Indiany, którzy przed decydującą “ćwiartką” wygrywali 88:79. Największe emocje miały jednak dopiero nadejść. Zawodnicy gospodarzy wyszli na 103:96, ale stołeczni zdołali doprowadzić do remisu 105:105.

Rozstrzygającą losy spotkania akcję przeprowadzili jednak Pacers. Thaddeus Young otrzymał podanie zza linii bocznej, dość łatwo minął kryjącego go Markieffa Morrisa i trafił do kosza, ustalając rezultat na 107:105. Na parkiecie nie było wówczas Marcina Gortata. Na mniej niż sekundę przed końcem do dogrywki mógł doprowadzić Bradley Beal, ale chybił oddając rzut.

W zespole ze stolicy USA znakomicie spisywał się Marcin Gortat, który zagrał najwięcej minut spośród wszystkich graczy Wizards. Polski center przebywał na parkiecie aż 43 minuty, zaliczając 21 punktów (10/15 za 2 pkty, 1/3 rzuty wolne) i zbierając 13 piłek z tablicy (4 w ataku oraz 9 w defensywie). Nasz jedyny rodak w NBA zdobył aż 12 oczek w trzeciej kwarcie. To było jego 15. double-double w obecnym sezonie. “Polish Machine” miał też asystę, 3 straty i popełnił 2 faule.

Przyjezdnym z Waszyngtonu nie pomogły 22 punkty Beala oraz kolejne double-double Johna Walla (19 oczek i 10 asyst). W ekipie Pacers najlepsi byli Paul George (27 pktów i 9 zbiórek) oraz Jeff Teague (23 pkty i 10 asyst).

Po tej porażce Washington Wizards z bilansem 12-15 porażek zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Indiana Pacers – Washington Wizards 107:105 (29:36, 28:21, 31:22, 19:26)

(George 27, Teague 23, Turner 20, Young 12 – Beal 22, Gortat 21, Wall 19, Porter 17)