NBA: Twierdza Waszyngton niezdobyta od 14. spotkań, znakomity mecz Gortata! [WIDEO]

25 sty 2017, 08:59

Washington Wizards grają w ostatnim okresie jak z nut, zwłaszcza na własnym parkiecie! Ich kolejną ofiarą w Verizon Center padli Boston Celtics, którzy zostali rozgromieni 123:108. To był już czternasty kolejny triumf Czarodziejów na własnym parkiecie a zarazem spotkanie z największą zdobyczą punktową w obecnym sezonie. Wydatny udział w wygranej miał polski center miejscowych Marcin Gortat.

Zespół dowodzony przez Scotta Brooksa szybko uzyskał przewagę, trafiając pierwszych sześć rzutów z gry i po chwili Czarodzieje prowadzili 13:6. Pierwszą kwartę zakończyli wysokim wynikiem 33:24 a po pierwszej połowie wygrywali 66:59. Trzecia odsłona gry była wyrównanym widowiskiem, ale Wizards zdołali powiększyć przewagę do 11 oczek. W ostatniej ćwiartce zawodnicy gospodarzy kontrolowali wydarzenia na placu boju i nie pozwolili doskoczyć rywalom na różnicę mniejszą niż 7 punktów. Ostatecznie po mocnej końcówce w swym wykonaniu gracze Wizards zwyciężyli 123:108.

Marcin Gortat zagrał przez 33 minuty i był niemal perfekcyjny w rzutach z gry (trafił siedem na osiem) oraz bezbłędny z rzutów wolnych (dwa na dwa). Łącznie uzyskał 16 punktów, zdobywając 10 oczek już w pierwszej połowie. Polish Machine dołożył do tego 8 zbiórek (2 w ataku i 6 w obronie) oraz przechwyt, miał także 2 straty i faul.

W ekipie Wizards skutecznością błysnęli Bradley Beal (31 pktów i 5 asyst) oraz John Wall (27 oczek, 7 asyst i 7 zbiórek). Wśród Celtów najlepszy był Isaiah Thomas, który zaliczył double-double (25 pktów i 13 asyst).

Aktualny bilans drużyny z Waszyngtonu wynosi 25-20 porażek, co daje im wciąż piątą pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Wizards w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu będą Hawks a pojedynek odbędzie się w Atlancie.

Washington Wizards – Boston Celtics 123:108 (33:24, 33:35, 25:21, 32:28)
(Beal 31, Wall 27, Morris 19, Gortat 16, Oubre Jr 11 – Thomas 25, Horford 22, Crowder 17, Smart 13)