[WIDEO] NBA: Wielki mecz Gortata! Wizards pokonują Kings!

Aktualizacja: 22 gru 2015, 11:36
22 gru 2015, 08:10

Marcin Gortat rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie w NBA, notując statystyki na poziomie All-Stara, a jego Washington Wizards pokonali Sacramento Kings 113:99.

Gortat zaliczył imponujące double-double: zdobył 27 punktów, miał 16 zbiórek, trafił 12 z 19 rzutów z gry i 3/4 rzutów osobistych. Oprócz tego zanotował też dwie asysty i cztery bloki. Był to zdecydowanie najlepszy jego mecz w tym sezonie NBA, jednak duża w tym zasługa lidera Wizards- Johna Walla.

Rozgrywający “Czarodziejów” zaliczył swój rekordowy występ pod względem rozdanych asyst- w całym meczu zanotował ich aż 19. Na 12 celnych rzutów Marcina, 9 było właśnie po podaniach od Walla. Ich dobra współpraca rozpoczęła się już od początku meczu, bowiem już na zakończenie pierwszej kwarty po ich dwójkowych akcjach, Marcin miał już 13 punktów.

Wygrana graczom z Waszyngtonu jednak nie przyszła wcale łatwo, dopiero w ostatniej kwarcie udało im się odskoczyć od rywali wygrywając ją 29-15. Jest to o tyle imponujące, że w związku z licznymi kontuzjami ich trener miał do dyspozycji jedynie 8 zawodników. Dzięki temu, Marcin Gortat spędza ostatnio na boisku dużo więcej czasu- w tym meczu przebywał na parkiecie prawie 37 minut.

Dla Washington Wizards jest to 12. zwycięstwo w sezonie, kolejny mecz rozegrają z Memphis Grizzlies (w nocy z środy na czwartek polskiego czasu).

Washington Wizards – Sacramento Kings 113:99 (34:35, 29:24, 21:25, 29:15)

Washington: Gortat 27, Temple 23, Humphries 15, Sessions 15, Dudley 13, Wall 12 (19 as.), Oubre Jr 8, Blair

Sacramento: Cousins 22, Gay 16, Belinelli 15, Collison 13, Casspi 9, McLemore 9, Koufos 6, Butler 4, Curry 3, Rondo 2.