NBA: Wizards w drugiej rundzie play-off, Gortat z krótszym występem [WIDEO]

29 kwi 2017, 08:32

Washington Wizards pokonali na wyjeździe Atlantę Hawks 115:99, meldując się tym samym w drugiej rundzie fazy play-off, gdzie zmierzą się z Boston Celtics. Marcin Gortat w związku z problemami z faulami, tym razem przebywał na parkiecie znacznie krócej niż w poprzednim spotkaniu.

Polak spędził na parkiecie zaledwie 18 minut, spowodowane było to w dużej mierze dwoma szybkimi faulami jakie złapał w pierwszych minutach meczu. Ostatecznie zakończył spotkanie z tylko 2 punktami, trafiając jeden z czterech rzutów z gry. Oprócz tego miał jeszcze 7 zbiórek (1 w ataku i 6 w obronie), 3 asysty i 2 straty. Pomimo słabych statystyk nasz rodak wciąż daje jednak dużo swojej drużynie- zarówno po atakowanej jak i bronionej stronie boiska.

Wizards prowadzili w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty, ani razu nie pozwalając swoim przeciwnikom uzyskać przewagi. Największą serię punktową zanotowali w połowie drugiej kwarty, by na początku trzeciej prowadzić aż 22-punktami. Kluczowe były straty zawodników z Atlanty, które nakręcały punkty z szybkiego kontrataku. Gospodarze próbowali co prawda wrócić do meczu- zmniejszając różnicę nawet do trzech punktów na początku ostatniej części spotkania. Wtedy jednak po raz kolejny w tej serii objawił się geniusz Johna Walla, którzy dorzucił w czwartej kwarcie 19 punktów i odesłał “Jastrzębie” na ryby.

Rozgrywający przyjezdnych był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na parkiecie, w całym spotkaniu zdobywając aż 42 punkty, 8 asyst, 4 przechwyty i 2 bloki- w tym jeden bardzo ważny na Schroederze, który zakończył pogoń Hawks. Walla bardzo dobrze wspierał tradycyjnie Bradley Beal, dokładając 31 “oczek”. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się duet Paul Millsap-Dennis Schroeder, kompletujący double-double na poziomie odpowiednio: 31 pkt i 10 zb i 26 pkt i 10 ast.

W półfinale Konferencji Wschodniej drużyna Marcina Gortata zmierzy się z Boston Celtics, którzy w pierwszej rundzie po początkowych problemach odprawili ostatecznie Chicago Bulls 4-2.

Atlanta Hawks – Washington Wizards 99:115 (23:30, 23:35, 36:24, 17:26)
(Millsap 31, Schroder 26, Hardaway 13 – Wall 42, Beal 31, Morris 17)

Stan rywalizacji: 4-2 dla Wizards