NBA: Wizards odprawiają Hornets. Powrót “Polish Double-Double Machine” [WIDEO]

15 gru 2016, 08:45

Po ostatniej porażce z Miami Heat, Washington Wizards znów powrócili na zwycięski szlak, pokonując Charlotte Hornets 109:106. Marcin Gortat po czterech meczach z rzędu bez podwójnej zdobyczy, tym razem zanotował przyzwoite double-double.

Polak spędził na parkiecie 36 minut i tym razem był zdecydowanie częściej wykorzystywany w ataku niż w poprzednich spotkaniach. W całym meczu zdobył 16 punktów, trafiając 8 z 11 rzutów – co dało mu bardzo dobrą skuteczność na poziomie 72.7%. Do tego 12 razy zebrał piłkę z tablicy (7 w obronie i aż 5 w ataku), dzięki czemu łącznie złożyło się to na jego 13. w tym sezonie double-double. “Polish Machine” dorzucił jeszcze dwie asysty, dwa przechwyty i blok, zanotował jedną stratę i trzy razy popełnił faul.

Wizards zdecydowanie wygrali w tym meczu walkę o tablicę, co było w dużej mierze zasługą Gortata, który był zdecydowanie najlepszym zbierającym spotkania. Pomimo tego, że początek należał jeszcze do przyjezdnych, którzy wygrali dwie pierwsze kwarty, to w trzeciej odsłonie panowali już tylko “Czarodzieje”. Koszykarze z Waszyngtonu wygrali ją w stosunku 38:23, dzięki czemu uzyskali ponad 10-punktowe prowadzenie. Co prawda w ostatniej kwarcie dali się prawie dogonić i naprawdę niewiele brakowało, aby ostatni rzut Kemby Walkera doprowadził do remisu.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził John Wall, który zakończył mecz z dorobkiem 25 punktów, 10 asyst i 6 zbiórek. Oprócz tego miał 7 przechwytów, dzięki czemu stał się samodzielnym rekordzistą klubu w ich ogólnej ilości – łącznie ma on ich już bowiem 764. 20 “oczek” dorzucił natomiast Bradley Beal. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się Nicolas Batum – zdobywca 20 punktów.

Ekipa Marcina Gortata po tym meczu awansowała na 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, mając bilans 10 zwycięstw i 14 porażek. W następnym spotkaniu Wizards również na własnym parkiecie podejmą Detroit Pistons.

Washington Wizards – Charlotte Hornets 109:106 (26:30, 23:24, 38:23, 22:29)
(Wall 25, Beal 20, Gortat 16 – Batum 20, Zeller 18, Walker 17)