NBA: Wizards odzyskują prowadzenie w serii, “czarna robota” Gortata [WIDEO]

27 kwi 2017, 08:24

Washington Wizards pokonali na własnym parkiecie Atlanta Hawks 103:99, wychodząc tym samym prowadzenie w serii play-off 3-2. Marcin Gortat był nieskuteczny w ataku, jednak wykonał bardzo dużo “czarnej roboty”, która była niezwykle cenna dla zespołu z Waszyngtonu.

Polak przebywał na parkiecie aż 39 minut i zgromadził w tym czasie zaledwie 5 punktów, trafiając tylko 1 z 6 rzutów z gry i 3 na 4 wykonywane wolne. Miał za to najwięcej zbiórek w swoim zespole- 10 (2 w ataku i 8 w obronie), 3 razy blokował swoich rywali, raz asystował, popełnił stratę oraz 2 faule. Co jednak najważniejsze był bardzo aktywny- szczególnie stawiając zasłony swoim kolegom. Często nie były one do końca legalne, jednak sędziowie najczęściej przymykali na to oko- tak jak w ostatniej punktowej akcji meczu, która zadecydowała o zwycięstwie “Czarodziejów”.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy byli na prowadzeniu praktycznie do połowy drugiej kwarty, lecz nie potrafili odskoczyć na więcej niż 10 punktów. Szybko to się jednak na nich zemściło, ponieważ gdy Wizards odzyskali przewagę, to nie oddali jej już do końca meczu. Jednym z kluczowych aspektów decydujących o zwycięstwie gospodarzy były bloki, których mieli aż o 8 więcej od swoich rywali (10-2).

“Czarodziejów” do zwycięstwa poprowadził John Wall, który skompletował pokaźne double-double na poziomie 20 punktów i 14 asyst. Najlepszym strzelcem w zespole był jednak Bradley Beal- zdobywca 27 “oczek”. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się Dennis Schroder, uzyskujący double double w postaci 29 punktów i 11 asyst.

Zespół Marcina Gortata stoi teraz przed bardzo dużą szansą na zamknięcie serii i awans do kolejnej fazy play-off. Spotkanie nr 6 odbędzie się bowiem również w Waszyngtonie w nocy z piątku na sobotę.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 103:99 (23:25, 27:24, 33:30, 20:20)
(Beal 27, Wall 20, Porter Jr 17, Bogdanović 14, – Schroder 29, Millsap 21, Hardaway Jr 15, Prince 10)

Stan rywalizacji: 3-2 dla Wizards