NBA: Wizards pokonują Lakers i zostają mistrzami dywizji, 10 zbiórek Gortata [WIDEO]

29 mar 2017, 09:07

Duży sukces osiągnęli zawodnicy Washington Wizards. Po pokonaniu Los Angeles Lakers 119:108, zagwarantowali sobie mistrzostwo dywizji Southeast. Taka sztuka udała im się pierwszy raz od 1979 roku. Marcin Gortat mając za sobą ciężką noc, był najlepszym zbierającym w swoim zespole.

Polak ponownie spędził na parkiecie ledwo ponad 20 minut, co już powoli staje się niestety regułą. Rzucił w tym czasie 7 punktów, trafiając 3 z 4 rzutów z gry oraz 1 z 4 wolnych. 10 razy zebrał piłkę z tablicy (6 w obronie i aż 4 w ataku), co było najlepszym wynikiem w drużynie. Poza tym dołożył jeszcze po jednej asyście, przechwycie i bloku.

“Czarodzieje” bardzo dobrze weszli w mecz, osiągając ponad 10-punktową przewagę w pierwszej kwarcie. Później nastąpiło jednak przebudzenie gospodarzy, którzy nie dość, że odrobili straty, to jeszcze zaczęli budować przewagę. W trzeciej kwarcie sięgnęła ona nawet 16 punktów, jednak od tego momentu to zespół z Waszyngtonu zaczął robić niesamowity “comeback”. Po serii 9:0 na początku czwartej kwarty stało się jasne, że “Jeziorowcy” nie dadzą rady utrzymać prowadzenia do końca.

Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził niesamowity John Wall, który zakończył spotkanie z dorobkiem 34 punktów i 14 asyst. Dobrze wspierał go duet Bradley Beal-Otto Porter Jr., dorzucający po 16 “oczek”. Wśród pokonanych Najbardziej wyróżnił się D’Angelo Russel- zdobywca 28 punktów, który jednak zawiódł w kluczowym momencie popełniając stratę przy 4-punktowym prowadzeniu Lakers, oraz pudłując rzuty za trzy z czystych pozycji.

Po tym meczu drużyna z Waszyngtonu wciąż zajmuje 3. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, mając 46 zwycięstw i 28 porażek. Na kolejny mecz Gortat i jego ekipa nie będzie musiała się daleko ruszać, zagrają bowiem w tej samej hali z Los Angeles Clippers.

Los Angeles Lakers – Washington Wizards 108:119 (27:27, 31:28, 37:27, 13:37)
(Russell 28, Clarkson 22, Ennis 11 – Wall 34, Porter 16, Beal 16)