NBA: Wizards przegrywa, double-double Gortata [WIDEO]

17 lis 2016, 08:57

Po ostatniej przegranej Chicago Bulls, Wizards polecieli do Philadelphi by zagrać z najgorszą drużyną zeszłego sezonu 76ers. Ostatecznie przegrali ten mecz 102:109, a nasz jedynak w NBA zdobył kolejne double-double.

Gortat  na parkiecie spędził 38 minut i tak jak wcześniej wspominaliśmy zdobył double-double na które złożyło się 10 punktów oraz zebrał 14 piłek (10 w obronie i 4 w ataku). Oprócz tego miał jeszcze 1 asystę i 1 faul.

Wizards nie zaczęli dobrze tego meczu, gdyż po pierwszej kwarcie przegrywali 15:29. W drugiej kwarcie o swojej dobrej dyspozycji dał znać John Wall i do połowy przegrywali już o trzy ”oczka” mniej. Trzecia kwarta toczyła się punkt za punkt jednak to gospodarze wygrali ją 29:28. W ostatniej części gry, goście chcieli odwrócić szale na swoją korzyść i ostatecznie wygrali tą kwartę 26:21, ale cały mecz przegrali 102:109.

W Wizards wyróżnił się wcześniej wspomniany John Wall, który zdobył 27 punktów i 6 asyst. W ekipie wygranych najlepszy był zdecydowanie Jahlil Okafor, który zdobył 19 punktów i 5 zbiórek.

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 102:109 (15:29, 33:30, 28:29, 26:21)

Wizards: Wall 27, Morris 19, Porter.Jr 15, Gortat 10, Thronton 10, Satoransky 7, McClellan 6, Burke 2, Smith 2.