NBA: Wizards wygrywa pierwsze spotkanie w play-off! Double-double Marcina Gortata [WIDEO]

16 kwi 2017, 22:33

Drużyna Washington Wizards od zwycięstwa rozpoczęła tegoroczne rozgrywki play-off. Po dobrze rozegranej drugiej połowie pokonali w hali Verizon Center ekipę Atlanty Hawks 114:107. Marcin Gortat rozegrał niezłe spotkanie, notując double-double.

Lepiej w to spotkanie weszła drużyna Washington Wizards, która zanotowała serię 5:0. Ekipa Marcina Gortata po kilku minutach prowadziła już jedenastoma punktami. Wtedy w szeregach “Czarodziei” coś się zatrzymało. Do głosu zaczęła dochodzić drużyna Atlanty Hawks. Goście notując run 10:0, zbliżyli się do swoich rywali na różnicę jednego punktu. Ostatecznie pierwsza kwarta padła łupem podopiecznych trenera Budenholzera – 29:25. Druga kwarta była już bardziej wyrównana, choć gospodarze wciąż nie mogli się odnaleźć w ofensywie. Wizards po dwudziestu minutach przegrywali we własnej hali 48:45.

W drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną grę w wykonaniu “Czarodziei”. Podopieczni trenera Brooksa z każdą akcją czuli się coraz pewniej na własnym parkiecie i to oni przejmowali inicjatywę w tym spotkaniu. W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet różnica 14 punktów. Ostatecznie po trzydziestu minutach Washington Wizards wygrywało 83:76. W ostatniej ćwiartce pomimo tego, że Atlanta Hawks dokładała wszelkich starań, by wrócić do tego spotkania to, mądra gra gospodarzy pozwoliła im cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w playoffs.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 31 minut podczas których zapracował na double-double. Nasz rodzynek w lidze NBA zdobył 14 punktów oraz 10 zbiórek, trafiając przy tym 7 na 11 oddanych rzutów. Gortat nieźle radził sobie w obronie, ale to w ofensywie częściej zbierał piłkę. Polak popisał się również kilkoma efektownymi wsadami nad zawodnikami z Hawks. Gortat na swoje konto zapisał również 2 bloki oraz 3 przewinienia.

W drużynie Wizards niezawodny był dziś lider tej drużyny John Wall, który zdobył 32 punkty. 22 oczka dołożył również Beal. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był dziś Dennis Schroder, zdobywca 25 punktów.

Drugie spotkanie w serii play-off pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane w nocy ze środy na czwartek, również na parkiecie w hali Verizon Center.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 114:107 (25:29, 20:19, 38:28, 31:31)
(Wall 32, Beal 22, Morris 21, Gortat 14 – Schroder 25, Millsap 19, Prince 14, Bazemore 12)