NBA: Życiowy rekord Gortata! Zwycięstwo Wizards [WIDEO]

Aktualizacja: 1 mar 2016, 10:20
1 mar 2016, 08:20

Marcin Gortat pobił swój rekord w ilości zdobytych zbiórek! W meczu przeciwko Philadelphia 76ers miał ich aż 20, i wraz z Johnem Wallem poprowadził swój zespół do zwycięstwa, osiągając przy tym 32. double-double w sezonie.

Marcin przebywał na parkiecie ponad 40 minut i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu, zdobywając 13 ze swoich 18 punktów w czwartej kwarcie. Zebrał najwięcej piłek w historii swoich występów w NBA, do przerwy mając ich 10, a na koniec meczu 20- w tym aż 7 na atakowanej tablicy! Oprócz tego miał jeszcze aż 5 asyst i 3 bloki. Gortat stał się pierwszym od czasu Chrisa Webbera koszykarzem Wizards, który osiągnął taką statystykę. Zostało to zauważone przez stację ESPN:

“Czarodzieje” lepiej weszli w mecz i wygrali dwie pierwsze kwarty. W trzeciej przebudzili się jednak zawodnicy z Filadelfii, wygrali ją 34:19 i objęli prowadzenie. Wtedy do akcji wkroczyli Wall z Gortatem, którzy przejęli spotkanie w ostatniej odsłonie. Łącznie zdobyli 29 z 37 punktów swojej drużyny, dzięki czemu odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli 116:108.

John Wall był zresztą najlepszym zawodnikiem na parkiecie, zdobywając 37 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki. Poza Marcinem dobrze wspierał go niedawno pozyskany Markieff Morris, który dorzucił double-double w postaci 16 punktów i 13 zbiórek oraz Bradley Beal, który z ławki wniósł 16 oczek. W ekipie gości najbardziej wyróżnił się Ish Smith- 25 pkt.

Po tym meczu koszykarze z Waszyngtonu z bilansem 29 zwycięstw i 30 porażek ciągle zajmują 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Coraz bardziej przybliżają się jednak do upragnionego 8. miejsca, dającego awans do fazy play-off. Kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z zespołem Minnesota Timberwolves.

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 116:108 (27:23, 33:25, 19:34, 37:26)
(Wall 37, Gortat 18, Beal 16, Morris 16, Porter Jr 10 – Smith 25, Landry 15, Grant 14, Canaan 13, Noel 11, Stauskas 10)