Nie tylko EURO 2028. Jest faworyt do organizacji mistrzostw w 2032 roku

paź 4 2023, 20:06

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania i Irlandia wspólnie zorganizują EURO 2028. Wybór wydaje się formalnością, gdyż w tym momencie nie ma innych kontrkandydatów, którzy chcieliby ugościć ten turniej u siebie. Z walki o kolejny czempionat Starego Kontynentu wycofała się Turcja.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Turcy odpuszczają EURO 2028 i skupiają się na ME 2032

W środę dziennikarz Ben Jacobs poinformował, że za kilka dni UEFA oficjalnie potwierdzi krążące w mediach informacje dotyczące wyboru Wielkiej Brytanii i Irlandii na gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy 2028. Wybór tych państw ma być tylko formalnością, a zatwierdzenie tej nominacji ma nastąpić 10 października.

EURO 2028 ma odbyć się na dziesięciu stadionach. Jeżeli chodzi o Anglię, to tam wybrano: Wembley Stadium i Tottenham Hotspur Stadium w Londynie, Etihad Stadium w Manchesterze, Everton Stadium w Liverpoolu, St James’ Park w Newcastle i Villa Park w Birmingham. Ponadto na liście obiektów znajdują się Hampden Park w Glasgow, Aviva Stadium w Dublinie, Principality Stadium w Cardiff oraz Casement Park w Belfaście.

Przy tej okazji Jacobs poinformował, że znany jest ten pewniak do organizacji mistrzostw Europy w 2032 roku. Tym ma być Turcja, która wycofała się walki o EURO 2028. Teraz działacze znad Bosforu nie będą jednak osamotnieni. Pomóc w wywalczeniu globalnego czempionatu postanowili im Włosi. EURO 2032 również odbędzie się więc w dwóch krajach.

MŚ 2030 na trzech kontynentach. Takiego mundialu jeszcze nie było

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA