Nie udana inauguracja CCC w Eurolidze kobiet

24 paź 2018, 20:47

W meczu rozpoczynającym rywalizacje w Eurolidze  kobiet w wykonaniu CCC Polkowice wypadła bardzo słabo. Ekipa z francuskiego Bourges zdeklasowała mistrzynie Polski. W ekipie dzisiejszych rywalek CCC występuje świetnie znana z naszych parkietów Christina Ouvina.

W poprzednim sezonie na euroligowych parkietach koszykarki CCC Polkowice wygrały tylko 3 z 14 meczów. Teraz mówi się o fazie play off Euroligi w wykonaniu “Pomarańczowych”.

Odmienione Bourges wcale nie było słabsze niż to z zeszłego sezonu i po 4 minutach gry prowadziło już 8:1. W pierwszej kwarcie szwankowała skuteczność polkowiczanek. Trafiały raptem 26% rzutów. Rywalki tego dnia były świetnie dysponowane. Po 10 minutach gry było 12:25. W kolejnej odsłonie na parkiecie sytuacja się nie zmieniła, a po trafieniu Plouffe wynik brzmiał – 40:18 w 17 minucie, a pod dwudziestu minutach – 22:43.

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie sytuacja nie zmieniła się. Przypomniała o sobie liderka Bourges Basket zdobywczyni 19 oczek Johanson. Po 30 minutach polski jedynak w żeńskiej eurolidze przegrywał już 33:65.

W ostatniej kwarce francuski zespół chciał dowieźć mecz do końca. Polkowiczanki zmniejszyły tylko rozmiary przegranej. Ekipa z Bourges myślami w tej odsłonie była już w szatni.

CCC POLKOWICE – BOURGES BASKET 56:73 (12:25, 10:18, 11:22, 23:8)

Polkowice: Fagbenle 20, Hayes 12, Bone 9, Thomas 7, Kaltsidou 2
Bourges: Johannes 19 (4×3), Raincock-Ekunwe 10, Chartereau 10, Plouffe 9, Michel 9, Ouvina 7, Godin 5, Rupert 2, Sharp 2