Reklama

Nie żyje Ken Block. Kierowca zginął w wypadku

Kierowca rajdowy Ken Block zginął w wypadku skutera śnieżnego w stanie Utah. Do tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek 2 stycznia. Zawodnik został przygnieciony pojazdem podczas zjazdu po stromym zboczu.

Tragiczne wiadomości z USA. Nie żyje Ken Block

Ken Block swoją przygodę z rajdami samochodowymi rozpoczął dopiero w 2005 roku. Miał wtedy już 37 lat. Block zadebiutował w zawodach Rally America, ale już dwa lata później występował w WRC. Na pewnym etapie nawet wsparcie Forda, a do cyklu zgłosił się z zespołem Monster World Rally Team. Block był również współwłaścicielem marki odzieżowej DC Shoes.

Rajdowiec rywalizował też w rallycrossie, gdzie założył własny zespół – Hoonigan Racing Division. Popularność Blocka stale rosła m.in. dzięki filmom publikowanym w mediach społecznościowych. Amerykanin chętnie prezentował w nich przejazdy z gymkhany, czyli konkurencji polegającej na pokonywaniu różnego rodzaju torów usianych licznymi przeszkodami. Materiały wideo z udziałem Blocka wygenerowały ponad 500 mln wyświetleń.

Informacja o śmierci Kena Blocka wstrząsnęła nie tylko światem miłośników rajdów. Na tragiczne wieści zareagowali również twórcy gier. Na oficjalnym profilu Forza Motorsport, Forza Horizon oraz Gran Turismo pojawiły się kondolencje.

Eryk Goczał ma dopiero 18 lat. Właśnie wygrał etap Rajdu Dakar

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama