Strona główna Lekkoatletyka Nie żyje legenda polskiego sportu. Odeszła Irena Szewińska

Nie żyje legenda polskiego sportu. Odeszła Irena Szewińska

0
Foto: Wikipedia

Niestety, bardzo smutne informacje dotarły do nas w piątkowy wieczór. W wieku 72 lat odeszła Irena Szewińska, najwybitniejsza polska lekkoatletka w historii. O śmierci Szewińskiej poinformował Jej mąż – Janusz Szewiński.

Irena Szewińska była najwybitniejszą polską lekkoatletką  w historii. Zdobyła najwięcej, bo aż siedem medali na igrzyskach olimpijskich ze wszystkich polskich sportowców w historii. Pod względem medalowym lepszy jest tylko Robert Korzeniowski, który mimo “tylko” czterech krążków, aż trzy przywiózł okraszone złotem.

Poza medalami olimpijskimi Irena Szewińska aż 10-krotnie była mistrzynią Europy, Jako ewenement należy zapisać fakt, że swego czasu była rekordzistką Polski, Europy i świata na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach. W 1974 roku została również uznana najlepsza sportsmenką świata!

– Irena zmarła około godziny 23.30 w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Szaserów. Od dłuższego czasu zmagała się z chorobą, ale ostatnio dobrze się czuła. Niedawno była przecież na Pikniku Olimpijskim – powiedział mąż, Janusz Szewiński.

Od kilku lat Irena Szewińska walczyła z chorobą nowotworową, ale do swoich ostatnich dni dzielnie uczestniczyła w życiu publicznym wspierając wiele sportowych akcji. Pełniła również funkcję wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Komentarze