Niemcy lepsi na koniec turnieju

18 sie 2019, 20:53

Polacy potrafili długimi fragmentami prowadzić z Niemcami, ale ostatecznie to gospodarze wygrywają 92:84 w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Hamburgu. Najlepszy na parkiecie był Denis Schroeder. Zawodnik Oklahoma City Thunder rzucił 33 oczka. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w środę w Lublinie, a rywalem będzie Holandia.

Na początku spotkania trafiali Mateusz Ponitka z Damianem Kuligiem. Później swoje dorzucił m.in. Aaron Cel. Dzięki zespołowej grze Polacy prowadzili 26:20. W drugiej kwarcie momentami zaczęła dobrze funkcjonować obrona naszego zespołu.Dennis Schröder starał się zwiększyć tempo akcji Niemców, ale nie przynosiło to spodziewanych rezultatów. Biało-Czerwoni ciągle pokazywali twardą defensywę, a po rzutach wolnych Adama Waczyńskiego prowadzili nawet 12 punktami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:36.

Taylor zawęził w tym spotkaniu rotację i długo stawiał na sprawdzone ustawienia. Na początku trzeciej kwarty bardzo ważne rzuty trafiał Aaron Cel, a to pozwalało naszej kadrze na utrzymywanie przewagi. Ponadto dobre wejście na parkiet zanotował Kamil Łączyński. Niezłe fragmenty w wykonaniu Daniela Theisa sprawiały, że gospodarze odrabiali straty, a po trójce Schrödera przegrywali już tylko 61:62 po 30 minutach gry.

Zawodnik Oklahoma City Thunder włączył jeszcze wyższy bieg w czwartej kwarcie i bardzo szybko sprawiał, że to jego zespół objął prowadzenie. Po późniejszej akcji Theisa ich przewaga wzrosła nawet do siedmiu punktów. Polacy nie zamierzali się poddawać – po trójkach Ponitki, Koszarka i Waczyńskiego mieliśmy remis Rywale korzystali z tej samej broni, a Biało-Czerwoni musieli gonić wynik. Dennis Schröder w końcówce wziął na siebie ciężar gry w ataku i dzięki temu na koniec meczy wynik brzmiał 92:84 dla kadry Niemiec.

Pracowaliśmy w ostatnich tygodniach bardzo ciężko, a podczas turnieju w Pradze było widać zmęczenie. Pierwsze mecze w Hamburgu też nie były najlepsze, ale dzisiaj byliśmy skoncentrowani i pokazaliśmy zespołową koszykówkę. Czasami potrzeba chwili, aby zespół się scalił, szczególnie z tak młodymi zawodnikami. Dzisiaj po raz pierwszy pokazaliśmy standardową rotację, a na boisku zobaczyliśmy konsekwencję, intensywność i zespołowość – mówił po meczu trener Mike Taylor.

Niemcy – Polska 92:84 (20:26, 16:18, 25:18, 31:22)

Niemcy: Schröder 33, Theis 17, Zipser 10, Kleber 9, Giffey 5, Voigtmann 4, Akpinar 4, Barthel 4, Lo 3, Obst 3, Bonga 0, Thiemann 0

Polska: Ponitka 17, Waczyński 16, Kulig 14, Koszarek 9, Cel 9, Sokołowski 8, Balcerowski 6, Łączyński 5, Gruszecki 0, Hrycaniuk 0, Wojciechowski 0